هشت میلیون سهم در بورس سمنان معامله شد

1397/02/22 - 02:05:00 ب.ظ
هشت میلیون سهم در بورس سمنان معامله شد

به گزارش ایرنا ، بورس سمنان یکی از بورس های منطقه ای کشور است که از آذر1384 آغاز به کار کرد و مبادله روزانه 15 میلیارد ریال سهم می تواند گامی مثبت در جهت حمایت از کالای ایرانی به شمار آید.
به گفته صاحبنظران اقتصادی، بورس نقش اساسی در افزایش رونق اقتصادی و فرآیند رشد و توسعه کشورها دارد به طوری که می‌توان تفاوت اقتصاد ممالک توسعه یافته و توسعه نیافته را در درجه کارآمدی و کارآیی نظام مالی و بورس آنها جست‌ و جو کرد.
مدیر بورس منطقه سمنان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به نقش تاثیرگذار بورس بر اقتصاد گفت : گشایش تالار بورس در استان، اقدامی راهبردی در راه تسهیل در سرمایه گذاری و مشارکت بیشتر سرمایه گذاران در سامانه های سرمایه ای کشور و استان است و روند سرمایه گذاری خرد و کلان این استان را به سمت شکوفایی اقتصادی و رونق تولید سوق داده است.
غلامحسین گل ارضی افزود : راه اندازی تالار بورس سمنان و اتصال آن به تالار بورس تهران نه تنها در توسعه سرمایه گذاری عمومی نقش دارد بلکه مردم براحتی و همزمان می توانند در انواع داد و ستدهای بورس مشارکت فعال داشته باشند.
وی ادامه داد : در هفته گذشته بیش از هشت میلیون سهم با ارزش بیش از 19.8میلیارد ریال در بورس منطقه سمنان معامله شد.
گل ارضی با اشاره به ارزش معاملات هفتگی در بورس سمنان، خاطرنشان کرد : در معاملات هفته گذشته بورس سمنان، هشت میلیون و 553 هزار و 325 سهم معامله شد.
وی با اشاره به ارزش ریالی این تعداد سهام در معاملات هفته گذشته توسط کارگزاران بورس سمنان اضافه کرد : ارزش ریالی این تعداد سهام بیش از 19 میلیارد و 869 میلیون و 236 هزار ریال است.
مدیر بورس منطقه سمنان با اشاره به ارزش ریالی سهام خریداری ‌شده در بورس سمنان در این مدت ، تصریح کرد : ارزش سهام خریداری‌ شده بیش از 10 میلیارد و 969 میلیون و 298 هزار ریال است.
وی تصریح کرد : میزان سهام به فروش رفته تالار بورس سمنان بیش از 9 میلیون سهم بود.
به گفته گل ارضی حدود 52 درصد از ارزش معاملات مدت یادشده بورس سمنان به خرید و 48 درصد به فروش اختصاص داشت.
به گزارش ایرنا، در سال 96 حدود 28 میلیارد ریال شهم به ارزش 800 میلیارد ریال در بورس منطقه سمنان داد و ستد شد.
6026/7339

انتهای پیام /*