روایت زندگی یک هوادار فوتبال در «به اضافه مستند»

1397/10/17 - 09:49:00 ق.ظ
روایت زندگی یک هوادار فوتبال در «به اضافه مستند»

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این قسمت مستند «اسکندر» درباره زندگی مردی که بیش از سه دهه هوادار دو آتشه تیم صنعت نفت آبادان است، پخش و بررسی می‌شود.
در این قسمت امیر حاج رضایی، کارشناس با سابقه و منتقد فوتبال مهمان برنامه خواهد بود و در مورد هواداری در ایران، لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های میزبانی از هواداران در استادیوم‌ها و فرهنگ هواداری در ورزشگاه‌ها صحبت خواهند کرد.
علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.
«اسکندر»، روایتی متفاوت از زندگی «اسکندر بنی سعید»، هوادار دو آتیشه و قدیمی تیم صنعت ‎نفت آبادان است که عمر طرفداری‌اش از سه دهه گذشته و با وجود کهولت سن، هنوز هم‌ دست از حمایت تیمش برنمی‌دارد.
این مستند با ورود به زندگی این هوادار، فعالیت‌های شخصی و فوتبالی او را دنبال می‌کند. هم‌چنین در این فیلم، گوشه‌هایی از مشکلات تیم صنعت نفت آبادان، بی‌توجهی به برخی از هواداران قدیمی این تیم محبوب و فرهنگ صحیح هواداری در ورزشگاه‌های ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد.
یک روز از زندگی بنی‌سعید که در فیلم روایت می‌شود با یکی از دیدارهای حساس این تیم در لیگ برتر مصادف شده است و او همانند همیشه برای طرفداری از تیمش به استادیوم خانگی این تیم می‌رود. هیجانات او در طول بازی، صحبت‌هایش با راوی مستند و حتی مربی‌گری او از روی سکو‌ها صحنه‌های بی‌نظیر و منحصر به فردی را خلق کرده است.
این مستند 30 دقیقه‌ای که به کارگردانی علی شهابی و تهیه‌کنندگی صدا و سیمای استان آبادان ساخته شده است، امسال به مرحله نهایی مسابقه برنامه‌های رادیوتلویزیونی ABU Prizes راه ‌یافت. این مسابقه هر سال میان تولیدات رسانه‌های عضو اتحادیه رادیو تلویزیون‌های ‌آسیا و اقیانوسیه برگزار می‌شود.
این قسمت از برنامه «به اضافه مستند» روز سه‌شنبه 18 دی ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 19 دی ساعت 9 و جمعه 21 دی ماه ساعت 13:30 است.
«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.
فراهنگ**9210** 9053

انتهای پیام /*