فلسطینی ها دریافت پول در برابر حقوق مشروع خود را نمی پذیرند

1398/02/31 - 11:53:00 ق.ظ
فلسطینی ها دریافت پول در برابر حقوق مشروع خود را نمی پذیرند

«عطاالله حنا» روز سه شنبه با رد تلاش های دولت آمریکا برای برگزاری نشستی در بحرین در چارچوب طرح این کشور موسوم به معامله قرن افزود: تلاش آمریکا برای از بین بردن کلی مسأله فلسطین است.
حنا تصریح کرد: فلسطینیان از بحرین می خواهند اجازه برگزاری این کنفرانس در خاک خود را ندهد و کشورهای عربی هم آن را تحریم کنند چرا که فلسطینی ها تنها خواهان شرایط معیشتی و اقتصادی بهتر نیستند بلکه هدف اصلی آنها خلاصی از اشغالگری و زندگی آزاد در سرزمینشان است.
سراسقف بیت المقدس تاکید کرد: کنفرانس معامله قرن در بحرین به طور کل از سوی فلسطینیان رد است و مردم فلسطین با پول از حقوق و اصول ثابت و ملی خود دست نمی کشند و سواستفاده از مسایل اقتصادی و استفاده از آن بعنوان ابزاری برای فشار برآنها برای اینکه از حقوق و اصول خود عقب نشینی کنند را نمی پذیرند.
وی اضافه کرد که مساله فلسطین تنها شرایط معیشتی فلسطینیان نیست بلکه مساله اساسی اشغال این سرزمین است که هیچ راه حلی جز پایان دادن به این اشغالگری ها و تحقق بخشیدن به خواسته ها و حقوق کامل مرم فلسطین برای آن وجود ندارد.
حنا تصریح کرد که طراحان این کنفرانس در تحلیل مساله فلسطین دچار اشتباه بوده اند چرا که فلسطینیان نمی پذیرند که در مقابل طعام و اموال از حقوق و خواسته های خود چشم پوشی کنند.
وی افزود: ما قادر هستیم که پایداری کنیم و بدون اموال سیاسی و شبهه ناک زندگی کنیم اما حاضر نیستیم که از یک وجب خاک فلسطین دست بکشیم.
آمریکا دیروز ( دوشنبه ) اعلام کرد که در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن ((4و 5 تیر ماه) نشست اقتصادی بین المللی در بحرین برای جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین به عنوان بخش اول معامله قرن برگزار خواهد شد.
گفته می شود در این کنفرانس نمایندگان دولت‌ها، جامعه مدنی و سرمایه‌گذاران برای آغاز اجرای بخش اقتصادی معامله قرن شرکت خواهند کرد.
جرد کوشنر داماد و مشاور رئیس جمهور آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که معامله قرن بعد از ماه رمضان اعلام خواهد شد.
شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک مسؤول برجسته این رژیم گزارش داد که دولت آمریکا رسما از اسرائیل برای شرکت در کنفرانس اقتصادی درباره معامله قرن دعوت کرده است.
خاورم**9366**1508

انتهای پیام /*