فرمانده انتظامی: 9 مجرم اقتصادی در استان سمنان دستگیر شدند

1398/02/30 - 08:35:00 ق.ظ
فرمانده انتظامی: 9 مجرم اقتصادی در استان سمنان دستگیر شدند

سردار روح الامین قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: متهمان پس از دستگیری، تشکیل و تکمیل پرونده، به دادسرا معرفی شدند.
وی تاکید کرد: پلیس استان از ابتدای امسال تاکنون جرائم اقتصادی به ارزش 34 میلیارد و 860 میلیون ریال کشف کرده است.
وی افزود: جرائم اقتصادی کشف شده در استان سمنان در زمینه های مختلف مانند احتکار، فرار مالیاتی و ربا خواری است.
به گفته قاسمی، از ابتدای سال 98 تاکنون، با هوشیاری نیروی انتظامی استان کالاهای احتکار شده به ارزش 10 میلیارد ریال، پرونده فرار مالیاتی به ارزش 600 میلیون ریال و رباخواری به ارزش پنج میلیارد ریال کشف شده است.
فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان این که تامین امنیت اقتصادی لازمه رونق تولید و تحقق فرموده مقام معظم رهبری است، ابراز داشت: برهمین اساس ناجا برای تامین امنیت اقتصادی، اقدام به تشکیل پلیس امنیت اقتصادی کرده است.
قاسمی تصریح کرد: تا استقرار کامل پلیس امنیت اقتصادی در استان سمنان، کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی پیگیر ماموریت های این حوزه هستند.
فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان این که مردم می توانند در تامین امنیت اقتصادی همراهی کنند، گفت: مردم در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در زمینه های مختلف مانند احتکار، رباخواری و ارتشاء می توانند مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.
به گزارش ایرنا، با نامگذاری سال 98 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «رونق تولید» ماموریت حساس و مهم برخورد با قاچاق کالا و ارز به طور ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفته است و تشکیل پلیس امنیت اقتصادی از جمله این برنامه ها به شمار می رود.
7342/7408

انتهای پیام /*