آمریکا درخاورمیانه بدنبال فرافکنی ازشکست درونزوئلا و کره است

1398/02/31 - 10:39:00 ق.ظ
آمریکا درخاورمیانه بدنبال فرافکنی ازشکست درونزوئلا و کره است

«الکساندر دوگین» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود تمامی هیاهویی که آمریکا در منطقه خاورمیانه به راه انداخته است، دونالد ترامپ تاکنون نتوانسته در مساله کره شمالی به پیروزی دست یابد و پیونگ یانگ به تازگی با پرتاب چند موشک دیگر واشنگتن و متحدانش را به چالش کشید و پیام صریحی به کاخ سفید داد که تسلیم فشارها نخواهد شد و تن به خلع سلاح هسته ای نمی دهد.
وی سپس به اوضاع در ونزوئلا اشاره کرد وگفت: با وجود برنامه ریزی های گسترده آمریکا در چند ماه گذشته، کودتای ضددولتی شکست خورد و آمریکا نتوانست نیکلاس مادورو را از قدرت کنار بزند حال آنکه در نخستین روزها، ترامپ ژستی گرفته بود که گویا کار در ونزوئلا در چند هفته تمام می شود.
دوگین نتیجه گیری کرد که ترامپ برای انحراف افکار عمومی از شکست های آمریکا در ارتباط با کره شمالی و ونزوئلا، دست به افزایش تنش در خاورمیانه زده است و احتمالا تا پیش از انتخابات نیز این وضعیت پر سر و صدا ادامه خواهد داشت چرا که مقامات کاخ سفید نیاز دارند تا اذهان آمریکایی ها را از دو شکست اخیر به هر شکل ممکن منحرف کنند.
رییس جنبش بین المللی اوراسیای روسیه در واکنش به این پرسش که چرا آمریکا ایران را هدف فشارهای خود قرار داده، اظهار داشت: آنها از شکست سیاست های خود در عراق و سوریه عصبانی هستند و دلیل ناکامی خود در خاورمیانه را قدرت و نفوذ ایران در بین ملت های اسلامی می دانند.
وی با بیان اینکه ترامپ به فکر جبران شکست های آمریکا در خاورمیانه است، اظهار داشت: تشنج بیشتر در خاورمیانه به نفع آمریکا است و سبب افزایش حضور نظامی این کشور به بهانه تامین امنیت متحدان واشنگتن، انحراف افکار عمومی آمریکا از ناکامی ها و همچنین فروش بیشتر سلاح های آمریکایی می شود.
این صاحبنظر روس معتقد است که آمریکا از وضعیت پیش آمده با ایران (حالت پیش از مناقشه نظامی) منفعت سرشاری می برد ضمن اینکه نباید فراموش کرد ترامپ تاجر پیشه است و تنها به فروش بیشتر تسلیحات آمریکایی فکر می کند.
به اعتقاد وی، ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیاز به یک پیروزی در سطح بین المللی و چارچوب سیاست خارجی آمریکا دارد و برای او اهمیتی ندارد که برای رسیدن به این هدف امنیت خاورمیانه را به خطر بیندازند.
اروپام*391*1346*

انتهای پیام /*