رئیس هیات کبدی قم:به دنبال کسب مدال مسابقات ساحلی هستیم

1397/05/20 - 08:04:00 ق.ظ
رئیس هیات کبدی قم:به دنبال کسب مدال مسابقات ساحلی هستیم

مسلم رشیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در کنار خانه کبدی، به منظور آماده سازی ورزشکاران استان برای حضور در مسابقات کشوری کبدی، زمین ساحلی ایجاد کرده ایم که این زمین بخش مهمی از نیاز ورزشکاران به زمین تمرین مناسب را برطرف می کند.
وی با بیان این که کبدی ساحلی قم در سال گذشته موفق به کسب مقام چهارم مسابقات کشوری شد، اظهار داشت: با توجه به زیرساخت های ایجاد شده در کبدی استان، امیدواریم در مسابقات پیش رو که در شهریور و مهرماه امسال برگزار می شود، موفق به کسب عنوان شویم.
وی با اشاره به برنامه آماده سازی تیم های کبدی قم برای حضور در مسابقات کشوری، گفت: جلسه های بدنسازی برای ورزشکاران قم به صورت منظم و هفتگی در حال برگزاری است و در تلاش برای ارتقای سطح آمادگی آنها هستیم.
وی، تعداد محدود مربیان آقا و نداشتن مربی در سطح نخست و بین‌المللی را از جمله مشکلات این رشته در قم دانست و اظهار داشت: هم اکنون چهار مربی آقا در باشگاه های قم مشغول تربیت و استعدادیابی ورزشکاران علاقه مند در رشته کبدی هستند که با توجه به ظرفیت های این رشته، نیازمند تربیت مربیان در سطح نخست و بین المللی هستیم.
رشیدی، فعالیت 2 داور بین المللی رشته کبدی در قم را از جمله افتخارات این استان اعلام کرد و گفت: در صورت استقبال علاقه مندان و رسیدن افراد متقاضی به حد نصاب مورد نظر، هیات کبدی استان آمادگی برگزاری کلاس های مربی گری و داوری در این رشته ورزشی را دارد.
وی استعدادیابی را از جمله فعالیت های مهم این هیات ورزشی در ماه های اخیر برشمرد و افزود: از 2 ماه گذشته تا کنون با همکاری 2 تن از معلمان ورزش قم، 500 نوجوان برای استعدادیابی به خانه کبدی دعوت شده اند.
رئیس هیات کبدی قم افزود: قد بلند، دست های کشیده، قدرت بدنی و چابکی از جمله ویژگی های مهم یک ورزشکار در رشته کبدی است که متناسب با این ویژگی ها استعدادیابی از نوجوانان و جوانان استان در حال انجام است.
رشیدی با بیان این که استان قم در رده جوانان و بزرگسالان در لیگ کبدی مسابقات سالنی وضعیت خوبی در کشور دارد گفت: در مسابقات کبدی سالنی، قم در رده سنی بزرگسالان جزو نیمه اول جدول و در رده سنی جوانان جزو تیم های سوم و چهارم مسابقات است.
هم اکنون 240 ورزشکار در رشته کبدی در بخش آقایان قم فعالیت می کنند.
7404/ 1175

انتهای پیام /*