فلسطین خواستار نشست فوری اتحادیه عرب شد

1397/02/24 - 10:06:00 ق.ظ
فلسطین خواستار نشست فوری اتحادیه عرب شد

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) روز دوشنبه گزارش داد که «دیاب اللوح» سفیر تشکیلات خودگردان در مصر و نماینده دائم آن در اتحادیه عرب خواستار نشست فوری اعضای این اتحادیه برای مقابله با تصمیم آمریکا برای گشایش سفارت در قدس اشغالی شد.
اعضای هیات آمریکایی به سرپرستی «ایوانکا ترامپ» دختر و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، همراه با همسرش «جرد کوشنر» و «استیون منوشن» وزیر خزانه داری آمریکا صبح یکشنبه ۲۳ اردیبهشت وارد فرودگاه بن گوریون تل آویو شدند.
اللوح افزود: در نشست اتحادیه عرب باید تصمیم ها و اقدامات عملی برای مواجهه با این حادثه فاجعه بار در سطح بین المللی اتخاذ شود.
این دیپلمات فلسطینی بر ضرورت وحدت موضع کشورهای عربی در مخالفت با این اقدام آمریکا و کشورهای دیگر برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به شهر، تاکید کرد.
بسیاری از کشورهایی که از سوی تل اویو برای افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی دعوت شده بودند از جمله روسیه ، آلمان، هلند، ایرلند، مکزیک، پرتغال، سوئد این دعوت را نپذیرفته اند.
ترامپ ششم دسامبر 2017 ( 15 آذرماه 96) در اقدامی که سراسر نقض قوانین و قطعنامه های سازمان ملل متحد بود، تصمیم خود برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت این کشور به این شهر را اعلام کرد.
این تصمیم با مخالفت کشورهای اسلامی و بیشتر کشورهای جهان از جمله اتحادیه اروپا روبه رو شده است.
خاورم**9366**1049

انتهای پیام /*