بیش از یک هزارآواره سوری از لبنان و اردن به کشورشان بازگشتند

1398/02/31 - 12:11:00 ب.ظ
بیش از یک هزارآواره سوری از لبنان و اردن به کشورشان بازگشتند

روزنامه "الوطن" سوریه به نقل از مرکز روسی موسوم به «آشتی میان طرف های درگیر» گزارش داد که در 24 ساعت گذشته، 417 آواره با عبور از دو گذرگاه «یابوس» و «تلکلخ» در مرز لبنان با سوریه توانستند خود را به کشورشان برسانند.
همچنین در این مدت 746 آواره دیگر نیز با عبور از گذرگاه مرزی «جابر- نصیب» در مرز اردن و سوریه وارد کشورشان شدند.
جمعیت سوریه پیش از آغاز بحران در 24 اسفند سال 1389 حدود 23.5 میلیون اعلام شده بود که با یورش گروه های تروریستی به این کشور و طی سال های گذشته نزدیک به 12 میلیون نفر از این جمعیت آواره شهرهای مختلف این کشور و کشورهای ترکیه، مصر، لبنان، اردن و همچنین اروپا شدند.
در ماه های اخیر با بازگشت ثبات و آرامش به سوریه شمار زیادی از آوارگان سوری به صورت داوطلبانه به کشور خود بازگشته و شماری نیز منتظر فراهم شدن ساز و کار قانونی این امر در کشورهای همسایه سوریه هستند.
هم اکنون دولت سوریه اقدام به ارسال امکانات، بازسازی راه ها، اصلاح شبکه برق و آب و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی در مناطق آزاد شده از دست تروریست ها کرده تا شرایط برای بازگشت آوارگان سوری مهیا شود.
تاکنون نزدیک به 6 میلیون آواره سوریه به دنبال بازگشت امنیت و نابودی تروریست ها از سوی ارتش این کشور و آزادی بیش از 80 درصد از خاک آن به خانه و کاشانه خود بازگشته اند.
خاورم**9469**1508

انتهای پیام /*