امام جمعه شیراز: منتظر مشاهده آثار مبارزه با فساد هستیم

1397/05/19 - 12:18:00 ب.ظ
امام جمعه شیراز: منتظر مشاهده آثار مبارزه با فساد هستیم

به گزارش ایرنا، آیت الله لطف الله دژکام، در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: انتظار است که دولت، مجلس و قوه قضائیه در زمینه مبارزه با فساد اقدامات جدی تری انجام دهند.
وی ادامه داد: در گام نخست از دولت و مجلس تقاضا داریم که قبل از شکل گیری و روی دادن فساد جلو آن گرفته شود، آنها نباید بنشینند و اجازه دهند که ضعف مدیریت و فساد اداری کار را به جایی برساند که مردم بگویند هیچ کس کاری انجام نمی دهد.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: مردم رای می دهند و فردی را به عنوان رئیس جمهوری انتخاب می کنند اما این وظیفه نمایندگان است که در طول چهار سال از طرف مردم ناظر بر کار دولت باشند و انتظار هم این است که نمایندگان پیگیری بیشتری داشته باشند و نگذارند که کار به جایی برسد که فسادهایی آشکار شود و مردم دلخسته شوند و بگویند که ما این همه زحمت می کشیم و آنها هدر می دهند.
آیت الله دژکام افزود: اگر در جایی هم کار از دست دولت و مجلس خارج شد و فسادی شکل گرفت نوبت قوه قضائیه است که وارد میدان شود و فرد متخلف را بگیرد و محاکمه و مجازات کند.
وی گفت: برخی مواقع عادت کرده ایم که معنای انقلابی حرف زدن در مواجهه با مسائل و مشکلات یعنی تند و کوبنده حرف زدن است که لبته انقلابی حرف زدن در جای خودش ارزشمند است اما امروز نیاز به بصیرت عمیق در مسائل داریم.
نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: گاهی تند صحبت کردن و رفتار کردن خودش نتیجه معکوس می دهد و رهبر معظم انقلاب هم فرموده اند که انقلابی بودن این نیست که دائما خشن صحبت کنیم.
وی اظهار کرد: مهم این است که ما به هدف انقلاب برسیم و اگر من با زبان ملایم این مسائل را مطرح می کنم خودم را کنترل می کنم و می دانیم که دشمنان انقلاب و نظام به کمین نشسته اند تا از یک سری مسائل سوء استفاده کنند وگرنه کسی نیست که از فساد خوشش بیاید.
آیت الله دژکام افزود: دشمنان تلاش بسیاری کرده اند که با بهره گیری از مشکلاتی که گریبانگیر مردم شد آنها را به خیابان ها بکشانند و نظام را با مشکل مواجه کنند که موفق هم نشده اند و تیرشان به سنگ خورده است.
امام جمعه شیراز ادامه داد: اما ما ضمن اینکه به آنها می گوییم کور خوانده اید نباید دست روی دست بگذاریم و بگوییم دشمن که از خارج کاری نمی تواند پیش ببرد بنابراین از درون نظام هم کسی کاری نکند.
وی اظهار داشت: الان فضا سازی رسانه های بیگانه به شکلی است که می خواهند مردم ما آرامش نداشته باشند.
او گفت: تهدیدها و مسائل و مشکلات وجود دارد اما کاری که دشمن می خواهد انجام دهد نیز آنقدر بزرگ نیست بلکه بیشتر بزرگ نمایی است وگرنه آمریکا همان است که امام راحل فرمودند، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

**کارمندان ادارات برای پاسخگویی به مردم وقت بگذارند
نماینده ولی فقیه در فارس، در بخش دیگری از خطبه های نماز گفت: کارمندان و کارکنان تمام دستگاه های دولتی و خدمات رسان در هر لحظه خدا را ناظر بر کار خود بدانند و برای پاسخگویی به مراجعان و رفع مشکلات آنها وقت بگذارند.
آیت الله دژکام افزود: فرد نیکوکاری که در اداره و محل کارش نشسته با همان پاسخگویی به مراجعه کنندگان و حل مشکلات آنها می تواند نیکوکاری کند.
وی ادامه داد: امروز وضع جامعه ما به گونه ای است که رئیس جمهوری هم گفت که همه کارمندان و کارکنان ما باید چند برابر کار کنند تا مردم احساس نکنند که کارشان روی زمین مانده است.
امام جمعه شیراز گفت: در شرایطی که دشمن از هر طرف روی سرمان ریخته اگر خودمان هم بخواهیم با خودمان بدرفتاری کنیم منصفانه نیست.
وی، ضمن قدردانی از حضور برخی مدیران در محل برگزاری نماز جمعه و پاسخگویی به مشکلات مراجعان گفت: این کاری بسیار پسندیده است و امیدوارم که تداوم داشته باشد.
6122 / 1876

انتهای پیام /*