رویترز: مقامات ارشد دولت ترامپ درباره ایران به کنگره توضیح می دهند

1398/02/31 - 08:16:00 ق.ظ
رویترز: مقامات ارشد دولت ترامپ درباره ایران به کنگره توضیح می دهند

به گزارش رویترز، جلسه توجیهی مقامات ارشد دولت ترامپ برای اعضای کنگره بدنبال تقاضای اعضای این نهاد برای کسب اطلاعاتی بیشتر در خصوص تنش بین ایران و آمریکا برگزار می شود.
این خبرگزاری روز گذشته(دوشنبه) به نقل از مشاوران کنگره افزود: مقاماتی که به اعضای کنگره درباره ایران توضیح می دهند شامل «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه، «پاتریک شاناها» سرپرست وزارت دفاع، «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و نمایندگانی از جامعه اطلاعاتی آمریکا خواهند بود که نام آنها فاش نشده است.
مشاوران کنگره، هفته پیش گفتند که جلسه توجیهی سنا برای برگزاری در روز سه شنبه برنامه ریزی شده اما جزییات نشست مجلس نمایندگان آمریکا هنوز نهایی نشده است.
رویترز نوشت: تهدید توئیتری روز یکشنبه ترامپ نگرانی ها را درباره احتمال درگیری بین ایران و آمریکا در شرایط افزایش تنش ها میان دو کشور افزایش داده است. نگرانی ها همچنین به دنبال شلیک موشک به منطقه سبز عراق در روز یکشنبه افزایش یافت. این منطقه محل ساختمان های دولتی و هیات های دیپلماتیک است که در نزدیک سفارت آمریکا مستقر شده اند. این حمله تلفاتی نداشت.
رییس جمهوری آمریکا پس از حمله راکتی به نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، در توئیتی به لفاظی تند علیه ایران پرداخت.
ترامپ همچنین در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا آمریکا وارد درگیری با ایران می شود، گفت که امیدوارم چنین نشود.
«مایا کوچیانچیک» سخنگوی «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته درخصوص تنش زایی بیشتر در خاورمیانه هشدار داد.
«استفان دوجاریک» سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد نسبت به تشدید لفاظی ها بین ایران و آمریکا ابراز نگرانی کرد و هشدار داد که هر اقدامی توسط هر کدام از این کشورها ممکن است در «یک منطقه بسیار بی ثبات» مورد سوء تعبیر قرار گیرد.
در همین حال "مجید تخت روانچی" نماینده ایران در سازمان ملل متحد روز گذشته در نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: ایران هرگز راهکار جنگ را در سیاست خارجی خود انتخاب نخواهد کرد اما اگر جنگ بر ما تحمیل شود ایران با قدرت از حق دفاع از خود استفاده خواهد کرد.
رسانه های آمریکایی پیشتر زمان نشست مقامات ارشد دولت ترامپ با کنگره با موضوع ایران را روز پنجشنبه هفته جاری اعلام کرده بودند.
اروپام ** 9158 ** 1071

انتهای پیام /*