معاون استانداری سمنان: ظرفیت های گردشگری محور توسعه قرار گیرد

1398/02/26 - 05:34:00 ق.ظ
معاون استانداری سمنان: ظرفیت های گردشگری محور توسعه قرار گیرد

حبیب الله خجسته پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان این که تامین زیرساخت های گردشگری همزمان با معرفی ظرفیت ها لازمه رونق گردشگری در استان سمنان است، گفت: بخش خصوصی ابراز مهم تامین زیرساخت در بخش گردشگری است.
وی تاکید کرد: تامین زیرساخت های گردشگری در استان نیازمند استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به منظور تحقق شعار سمنان از معبر به مقصد گردشگری است.
وی ادامه داد: فراهم نبودن زیرساخت موجب شکست در هدفگذاری تبدیل سمنان به مقصد گردشگری می شود و برای تحقق راهبرد تعریف شده برای استان در راستای رونق گردشگری باید همه مسوولان در بخش خصوصی و دولتی کمک و همکاری کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ابراز داشت: شناسایی نیازها و رفع آن به عنوان لازمه رونق گردشگری ضرورتی انکارناپذیر است و لازمه نیازسنجی درست، اصولی و کارشناسی حضور حجم انبوه مسافر در استان سمنان است.
خجسته پور تصریح کرد: ایجاد خانه های بومگردی از نقاط قوت استان سمنان در رونق گردشگری است چرا که هدف تعداد زیادی از گردشگران از سفر گذراندن اوقات خود در محیط آرام به دوراز هیاهوی شهری است که خانه بوم گردی این شرایط را فراهم می کند.
وی با بیان این که استان سمنان ظرفیت های گردشگری زیادی در زمینه تاریخی، طبیعی و معنوی دارد، یادآور شد: رسانه ها نقش موثر در معرفی ظرفیت های گردشگری دارند و باید در این زمینه کوشاتر باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان خاطرنشان کرد: تقویت راه های مواصلاتی و تقویت مراکز اقامتی مانند هتل ها، خانه های بومگردی همزمان با معرفی ظرفیت های گردشگری، مهمترین برنامه استان برای رونق گردشگری است.
به گزارش ایرنا، 60 اقامتگاه بوم گردی، هفت خانه مسافر، یک متل و سه مجتمع، محوطه و مجموعه گردشگری در منطقه روستایی استان سمنان احداث شده است؛
استان سمنان دارای بیش از یک هزار و 838 اثر تاریخی شناسایی شده است و تا کنون 813 اثر از این تعداد در فهرست میراث ملی به ثبت رسید؛ 13 بنا، 22 اثر منقول تاریخی، 20 اثر ناملموس، 6 اثر طبیعی استان سمنان در سال 97 در فهرست ملی ثبت و 16 اثر تاریخی نیز تعیین حریم حفاظتی شد.
اقامت مسافران نوروز 98 در هتل های استان سمنان 37 درصد و میزان اقامت مسافران در استان تا سه شب نیز افزایش یافت.
7342/6103

انتهای پیام /*