کرملین: هر اقدامی را برای حفظ برجام انجام می دهیم

1397/02/21 - 11:39:00 ب.ظ
کرملین: هر اقدامی را برای حفظ برجام انجام می دهیم

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری رامبلر، «یوری اوشاکوف» روز جمعه به خبرنگاران افزود: موضع روسیه، آلمان و ترکیه در مساله خروج آمریکا از برجام یکسان است و تصمیم دولت آمریکا را شتاب زده و اشتباه می دانیم.
وی با بیان اینکه تمام تلاش های ممکن را بکار می گیریم تا برجام مختل نشود و همچنان معتبر باشد، خاطرنشان کرد: همانطور که می دانید در این خصوص تنها نیستیم، امروز رئیس جمهوری روسیه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در این باره گفت وگو کرد و روز گذشته نیز ولادیمیر پوتین با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه صحبت کرد.
اوشاکوف ادامه داد: مواضع سه کشور در این موضوع یکسان و به اندازه کافی هماهنگ است، رئیس جمهوری روسیه 9 ماه می با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل (رژیم صهیونیستی) دیدار کرد و مواضع دو طرف در این مورد (خروج آمریکا ازبرجام) متفاوت بود.
دستیار پوتین تصریح کرد: ما در تمام سطوح بر ضرورت حفظ این توافق تاکید داریم زیرا برجام اهمیت کلیدی نه فقط برای تامین امنیت منطقه ای بلکه کل جهان دارد و از نقطه نظر نظام منع اشاعه سلاح هسته ای فوق العاده مهم است.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه گذشته خروج کشورش از برجام را اعلام کرد.
این تصمیم ترامپ با واکنش اتحادیه اروپا و کشورهای چین، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه مواجه شد و تاکید کردند که به برجام پایبند می مانند.
وزیران امور خارجه روسیه و آلمان نیز دیروز در نشستی مشترک در مسکو بر پایبندی این کشورها به توافق هسته ای با ایران تاکید و اعلام کردند که به رایزنی های مکرر خود برای حفظ توافق هسته ای ادامه می دهند.
اروپام*391* 1346* 3404

انتهای پیام /*