هوای کشور 7 تا 10 درجه خنک می‌شود

1398/02/30 - 04:25:00 ق.ظ
هوای کشور 7 تا 10 درجه خنک می‌شود

امین حسین نقشینه روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: امروز (30 اردیبهشت) برای مناطق شمال غرب، غرب، دامنه‌های البرز، دامنه‌های زاگرس، جنوب، جنوب شرق، بخش‌هایی از جنوب غرب، مرکز و شرق رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی شده است.
وی اظهار داشت: امروز شدت بارش‌ها در شرق لرستان، شمال آذربایجان غربی و شرقی، نیمه غربی اصفهان، جنوب و شرق مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، فارس، غرب یزد، کرمان، هرمزگان، بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ارتفاعات مرکزی و شرق تهران خواهد بود.
وی تأکید کرد: با توجه به‌شدت بارش‌ها در این نواحی احتمال وقوع تگرگ، سیلابی شدن مسیل رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی معابر شهری در این مناطق وجود دارد ازاین‌رو به هم‌وطنان توصیه می‌کنیم از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.
نقشینه ادامه داد: فردا در بیشتر مناطق کشور به جز غرب و جنوب غرب بارش خواهیم داشت که در برخی ساعات به‌صورت رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد خواهد بود، چهارشنبه از میزان بارش‌های نواحی غربی، جنوب غرب و جنوب کاسته می‌شود اما در سایر مناطق ادامه خواهد داشت که در برخی از ساعات با رگبار همراه خواهد بود. پنج‌شنبه و جمعه نیز برای ارتفاعات البرز و شمال شرق بارش پیش‌بینی شده است.

*** کاهش کیفیت هوا در زابل
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز برای مناطقی از جنوب شرق و شمال شرق وزش باد شدید پیش‌بینی شده و فردا و پس‌فردا نوار شرقی به‌جز جنوب شرق این شرایط را خواهد داشت که در منطقه زابل با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.
به گفته وی امروز و فردا تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود و دریای خزر نیز امشب و فردا این شرایط را دارد.

*** تهران خنک می‌شود
نقشینه افزود: هوای تهران امروز با افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده همراه خواهد بود، چهارشنبه هوای پایتخت حدود 5 درجه خنک‌تر می‌شود و بارانی نیز خواهد بود، امروز و فردا هم به‌ویژه در بعدازظهر وزش باد شدید و افزایش ابر و فردا شب رگبار و رعدوبرق رخ پیش‌بینی شده است.
وی گفت: کمینه دمای امروز مهرآباد 19 و شمیران 15 درجه بود و بیشینه دمای امروز مهرآباد 32 و شمیران به 30 درجه خواهد رسید اما طی سه روز آینده خنک‌تر می‌شود.
نقشینه اطهار داشت: اهواز با دمای 39 درجه بالای صفر و همدان و ارومیه 9 درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014** 1055

انتهای پیام /*