جشنواره بین‌المللی فیلم چینگ دائو چین کلید خورد

1397/03/23 - 09:06:00 ب.ظ
جشنواره بین‌المللی فیلم چینگ دائو چین کلید خورد

به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم چینگ دائو با همت و برنامه‌ریزی اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات و رایزنی فرهنگی کشورمان در چین، با نمایش چهار اثر سینمایی منتخب از سینمای ایران آغاز و تا 27 خرداد ماه جاری در شهر چینگ دائو کشور چین ادامه دارد.
در این جشنواره آثار منتخب از کشورهای عضو پیمان شانگهای در سه بخش نمایش عمومی، مسابقه و نگاه ویژه به نمایش درخواهد آمد.
مسعود جعفری‌جوزانی، کارگردان مطرح کشورمان نیز به عنوان داور این جشنواره به همراه فیلم «ایران برگر» در بخش نمایش عمومی حاضر است.
فیلم‌های «ایران برگر» اثر مسعود جعفری‌جوزانی، «پری دریایی» اثر مسعود آقابابائیان، «برکه سنجاقک‌ها» اثر محمدرضا عرب و «شیار 143» اثر نرگس آبیار، به همراه یک هیأت 6 نفره هنری به نمایندگی از سینمای کشورمان در این جشنواره حضور دارند.
همچنین هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران اول شهریور ماه 96 و همزمان با آغاز بکار بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب چین طی مراسمی با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و تنی چند از مقامات فرهنگی کشور چین در شهر پکن گشایش یافت.
طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در هفته فیلم ایران فیلم های همچون «شیار 143» ساخته نرگس آبیار، «من» اولین اثر بلند سهیل بیرقی، «جامه دران» به کارگردانی حمیدرضا قطبی، «هاری» اثر امیر احمد انصاری و فیلم «شیرین» به کارگردانی مرحوم عباس کیارستمی به زبان فارسی با زیر نویس چینی به نمایش در آمد.
براساس تفاهمنامه های میان دو کشور طی سالیان گذشته نیز هفته های فرهنگی ایران و چین در دو کشور بصورت رفت و برگشت برگزار و همزمان با این رویداد هفته های فیلم نیز با نمایش فیلم های متنوع ایرانی اجرا شده است.
در تاریخ تعاملات فرهنگی دو کشور سابقه دیدار های دوجانبه وزرای فرهنگ ایران و چین بصورت سفرهای دوطرفه و همچنین در حاشیه برگزاری اجلاس ها و رویدادهای بزرگ فرهنگ یو هنری و همچنین دیدارهای های مقامات بلند پایه دو کشور صورت گرفته است.
فراهنگ ** 1355 **1418

انتهای پیام /*