سازمان ملل در مورد معافیت تحریم کره شمالی تصمیم می‌گیرد

1398/01/27 - 09:48:00 ق.ظ
سازمان ملل در مورد معافیت تحریم کره شمالی تصمیم می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، با توجه به درخواست دولت سئول برای اجرای طرح حفاری آثار باستانی و عبور از مرز کره شمالی، انتظار می‌رود که کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل امروز با معافیت تحریمی کره شمالی موافقت کند.
کمیته تحریم شورای امنیت قرار است در نیویورک برگزار شود تا تعیین کند آیا به اعطای معافیت تحریم به کره شمالی برای اجازه ارسال کالاهای مورد نیاز حفاری به شهر مرزی کایسونگ کره شمالی موافقت کند یا نه؟
در این میان یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی گفت، ما پیش بینی می‌کنیم که شورای امنیت سازمان ملل امروز با اعطای معافیت تحریم موافقت خواهد کرد.
پیش از این دولت سئول در ماه گذشته در مورد پروژه «مانولدایی» و در مورد برنامه خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و پروژه‌های عبور مرزی با دولت واشنگتن وارد مذاکره شده بود.
به گفته خبرگزاری یونهاپ، به نظر می‌رسد که با توجه به عدم همکاری کره شمالی در برنامه خلع سلاح هسته‌ای، واشنگتن نسبت به تلاش‌های کره جنوبی برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های همکاری میان دو کره‌ی علاقه‌ای نشان نمی‌دهد.
یاد آور می‌شود با وجود انتقاد «کیم جونگ اون»، رهبر کره شمالی، از ایفای نقش میانجیگرانه «مون جائه این»، رئیس جمهوری کره جنوبی برای ازسرگیری مذاکرات واشنگتن و پیونگ‌یانگ، مون گفته است که با جدیت بسیار پیگیر نشستی دیگر با کیم است.
رئیس جمهوری کره جنوبی که پنجشنبه برای گفت ‌و گو با دونالد ترامپ و نجات روند مذاکرات آمریکا و کره شمالی به واشنگتن رفته بود ، با دستانی خالی بازگشت.
دیروز دوشنبه در نشستی با وزیران کابینه خود گفت: اکنون زمان آن است که با جدیت به فکر تدارکات باشیم. به ‌محض آن که کره شمالی آماده باشد، صرف‌ نظر از مکان یا شکل ملاقات، مایل به دیدار با کیم هستم.
آساق**9473**1104**

انتهای پیام /*