مکرون ، روسیه را به تامین مالی احزاب راست افراطی متهم کرد

1398/03/01 - 08:16:00 ق.ظ
مکرون ، روسیه را به تامین مالی احزاب راست افراطی متهم کرد

هفته نامه فرانسوی "لا نوول تریبون" نوشت ، مکرون، در گفت و گو با رسانه های فرانسوی، روسیه و برخی چهره ها از جمله "استیو بنن"( Steeve Bannon) استراتژیست ارشد و مشاور سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را متهم کرد که برای از بین بردن اتحادیه اروپا توطئه چینی کرده اند.
بنن پیش از تصدی منصب خود در کاخ سفید، مدیرعامل ارشد اجرایی کمپین ریاست‌ جمهوری دونالد ترامپ، 2016 بود.
او در افتتاحیه کنفرانس « تاسیس مجدد » حزب «مارین لوپن» رقیب جدی امانوئل مکرون در انتخابات ریاست جمهوری 2017 و انتخابات آتی پارلمان اروپا، در ماه مارس 2018 حضور داشته است؛ در این کنفرانس نام حزب لوپن از «جبهه ملی» به «تجمع ملی» تغییر پیدا کرد.
هفته گذشته، تعدادی از اعضای پارلمان فرانسه پس از انتشار تحقیق شبکه «فرانس2» درباره روابط رهبر حزب افراط ‌گرای ملی با بنن، مشاور سابق رئیس جمهوری آمریکا،‌ خواستار تشکیل کمیته پارلمانی برای تحقیق درباره این حزب شدند.
هفته گذشته، روزنامه نیویورک تایمز نیز مدعی شده بود روسیه و احزاب سیاسی راست افراطی اروپا در انتخابات آتی پارلمان اروپا از تاکتیک مشابه آنچه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا رخ داد، استفاده می ‌کنند.
دولت های اروپایی نگرانند که نمایش عالی احزاب پوپولیست بدبین به اتحادیه اروپا در جریان انتخابات، تصمیم گیری در بروکسل را مختل کند.
نتایج نظرسنجی ها از پیشگامی احزاب ملی گرا و پوپولیست مخالف با یکپارچگی اتحادیه اروپا حکایت دارد؛ روندی که تمهیدات مربوط به اصلاحات در این اتحادیه را با تهدید رو به رو می کند.
«امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه این انتخابات را که از فردا – چهارشنبه – 23 می به مدت چهار روز برگزار می شود، مهمترین انتخابات پارلمانی اروپا از زمان اولین انتخابات این پارلمان در سال 1979میلادی دانسته و هشدار داده که اتحادیه اروپا با تهدید موجودیتی مواجه است.
تعداد شرکت کنندگان در انتخابات های پارلمانی اتحادیه اروپا از سال 1979، در هر دوره کاهش یافته و رهبران این اتحادیه امیدوارند که دورنمای خروج انگلیس از اتحادیه و رسوایی راستگرایان اتریشی، رای دهندگان را بسیج کند.
اروپام**6984** 1546

انتهای پیام /*