سیلاب در شهرستان دماوند خسارات جانی به همراه نداشت

1398/03/01 - 04:52:00 ب.ظ
سیلاب در شهرستان دماوند خسارات جانی به همراه نداشت

مجید صفری چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بعد از ظهر امروز شاهد بارش شدید باران در سطح شهرستان بودیم به طوری که در ارتفاعات به ویژه در محور هراز با تگرگ همراه بود.
وی ادامه داد: بر اثر بارش باران، در دو منطقه شهرستان دماوند همچون جاده کیلان – ساران و روستای مغانک شاهد جاری شدن سیلاب بودیم که این امر موجب رانش زمین و حجم زیادی از گل و لای در مسیر جاده های دسترسی به این مناطق و بسته شدن محور شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه خوشبختانه شاهد حادثه جانی نبودیم، تصریح کرد: سیلاب در هر دو منطقه تنها خسارت مالی از جمله آسیب به چندین خودرو را به همراه داشت که با حضور به موقع عوامل امدادی و راهداری، عملیات پاکسازی و بازگشایی مسیر در حال انجام است.
فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه سایر مناطق شهرستان از نظر بارش باران موردی گزارش نشده است، گفت: به دنبال بارندگی در هر منطقه ای آب گرفتگی معابر در سطح شهرها نیز روی می دهد اما تاکنون مشکل حادی نداشته ایم.
صفری افزود: با توجه به بارش های بهاری، اینگونه سیلاب ها غیرقابل پیش بینی می باشد که از شهروندان می خواهیم از هرگونه اتراق در اطراف رودخانه ها و مناطق فرودست و خطرناک خودداری کنند تا هنگام بارش ها شاهد خطرات احتمالی نباشیم.
وی ادامه داد: از شهروندان می خواهیم در صورت مشاهده هرگونه انسداد و آبگرفتگی در معابر عمومی و آبراهه ها با خدمات شهر و یا سامانه ارتباط مردمی 137 تماس بگیرند.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*