نیازمند تقویت گردشگری روستایی در گیلان هستیم

1398/03/01 - 07:15:00 ق.ظ
نیازمند تقویت گردشگری روستایی در گیلان هستیم

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسینی روز چهارشنبه در نخستین برنامه آموزشی ویژه مدیران و بهره برداران واحدهای بوم گردی استان گیلان در رشت با بیان این که گیلان ظرفیت های مغفول مانده زیادی در این بخش دارد افزود: اگر قرارست که آموزش به توسعه گردشگری کمک کند بایستی در سایر بخش ها از جمله در حوزه کشاورزی آموزش های لازم را داشته باشیم و در بخش صنایع دستی نیز آموزش ها را تقویت کنیم.
حسینی با بیان این که درباره فرهنگ گردشگری بایستی تلاش های مضاعفی انجام شود، اضافه کرد: لذت بردن از تجربه های سفر بایستی مد نظر قرار گیرد، لذت یک روز زندگی روستایی را به گردشگران آموزش دهیم.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس آنچه که در استان گیلان برنامه ریزی شده، تحرک دسته جمعی را در بین دستگاه های متولی شکل داده، این مهم می تواند به توسعه گردشگری بیش از پیش کمک کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری جلسه روز گذشته با فعالان حوزه بوم گردی استان گیلان یاداور شد: این جلسه با هدف بیان نقطه نظرات شرکت کنندگان و تبیین کارهای انجام شده و برنامه ها برگزار شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با بیان این که نیروی کار از مشکلات فعالان بوم گردی در این جلسه بود، اضافه کرد: مشکل نیروی کار به این دلیلست که جامعه جوان تحصیلکرده استان به فعالیت در حوزه خدمات علاقمند نیستند.
وی در خاتمه سخنانش با اشاره به نقش مهم و قابل توجه دهیاران و مسئولان محلی در روستاها خاطر نشان کرد: همیاری دهیاران و مسئولان محلی به شدت برای فعالان بوم گردی حائز اهمیت است در این باره برگزاری آموزش های محلی ویژه مدیران محلی از برنامه هاست.
نخستین برنامه آموزشی ویژه مدیران و بهره برداران واحدهای بوم گردی گیلان امروز (چهارشنبه) با مشارکت استانداری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان نظام مهندسی استان در سالن اجتماعات مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید باهنر رشت برگزار شد.
این برنامه آموزشی در راستای تفاهمنامه منعقد شده بین استانداری گیلان با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف ارایه آموزش های اثربخش و هدفمند در حوزه بوم گردی با حضور فعالان و متقاضیان راه اندازی واحدهای بوم گردی استان برگزار شد.
یکی از استادان و پیشکسوتان آموزش رشته معماری و بنیانگذار این رشته در دانشگاه گیلان مدرسی این برنامه آموزشی را برعهده داشت.قرارست 11 برنامه آموزشی ویژه مدیران و بهره برداران واحدهای بوم گردی استان گیلان برگزار شود.
22 مرکز دولتی فنی و حرفه ای در استان گیلان فعال است.
7286 /6030

انتهای پیام /*