مشاور وزیر کشور:توطئه‌های اخیر آمریکا به اتحاد بیشتر ملت ایران منجر خواهد شد

1398/03/01 - 10:39:00 ق.ظ
مشاور وزیر کشور:توطئه‌های اخیر آمریکا به اتحاد بیشتر ملت ایران منجر خواهد شد

به گزارش ایرنا، حسین همراهی روز چهارشنبه درجلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران قم در سالن جلسات امام جواد(ع) ادامه داد: خطر تهدیدات خارجی زمانی جدی می‌شود که نوعی تشتت و اختلاف داخلی در کشور ایجادشده و انسجام داخلی از بین برود.
وی بیان کرد: امروز کشور با شدیدترین جنگ اقتصادی روبرو شده، ازاین رو می‌توان از این اتفاق برای ایجاد اتحاد و همبستگی بیشتر مردم استفاده کرد.
همراهی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: تقویت اتحاد ملی به‌ویژه در بین جناح‌های مختلف سیاسی در شرایط کنونی بسیار ضروری است، زنگ خطر زمانی به صدا در می‌آید که عده‌ای بخواهند شهدا را مصادره کرده و بر دامنه اختلافات سلیقه‌ای توجه بی‌مورد کنند.
وی با تأکید بر ضرورت دوری جامعه ایثارگری کشور از بازی‌های حزبی وجناحی افزود: وارد ساختن ایثارگران دربازی‌های سیاسی سم بوده و باید از آن پرهیز شود.
مشاور وزیر کشور درادامه گفت: انقلاب سال 57 یک حادثه بزرگ فرهنگی بود و آمریکا از ترس صدور و نفوذ انقلاب ایران به کشورهای منطقه، بانی و پشتیبان جنگ نظامی عراق به کشور شد.
وی ادامه داد: اصل جنگ چهره‌ای مقبولی ندارد اما دفاع در برابر تجاوز متجاوزان یک امر کاملاً معقول و پسندیده است و از همین رو نیز مردم با تمام اعتقاد خود به توصیه امام راحل در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا می‌کردند.
وی همچنین اظهار داشت: بی‌مهری نسبت به ایثارگران و جانبازان در برخی ادارات دولتی کشور وجود داشته که برای رفع آن نیز باید از سلاح قانون و توجیه عقلانی و استدلال استفاده نمود.
همراهی در ادامه خاطرنشان کرد: قانون خدمات دائمی ایثارگران مجلس شورای اسلامی بهترین هدیه‌ای بوده که به ایثارگران داده‌شده است، این قانون علیرغم وجود تمام مقاومت‌هایی که وجود دارد سرانجام به مرحله اجرا می‌رسد.
وی گفت: با قانون جدید مجلس شورای اسلامی در زمینه خدمات ایثارگری، تمام ایثارگرانی که به‌صورت پیمانی در دستگاه‌های دولتی و شهرداری‌ها مشغول کار هستند باید با تبدیل وضعیت خود استخدام رسمی و دائمی شوند.
همراهی دربخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: استقلال و عزت امروز کشور مدیون خون تمام شهدای دفاع مقدس است و شایسته می باشد که تمام مدیران نسبت به اهمیت کار جانبازان دیدگاه مطلوب‌تری پیدا کنند.
7403/ 6133/

انتهای پیام /*