اردوهای دانش آموزان زیارت اولی از مردادماه آغاز می شود

1396/03/29 - 04:48:00 ب.ظ
اردوهای دانش آموزان زیارت اولی از مردادماه آغاز می شود

مهدی علی اکبر زاده روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی از اردوی دانش آموزان زیارت اولی به عنوان معنوی ترین اردوهای دانش آموزی یاد کرد و گفت: این اردوها از دهه کرامت (سوم تا سیزدهم مردادماه) شروع می شود و تا بعد از آغاز سال تحصیلی جدید ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه اعزام دانش آموزان زیارت اولی در قالب اردو به شهرهای مشهد مقدس، قم و شیراز صورت می گیرد، پیش بینی کرد حدود 12 هزار دانش آموز در این اردوها شرکت کنند.
علی اکبر زاده افزود: اوقات فراغت، فضایی برای پرداختن دانش آموزان به کارهای مورد علاقه شان است تا نیازهای روحی و برنامه های اصلی خود و خانواده را که نتوانستند در طول سال تحصیلی به آن بپردازند در یک فرصت سه ماهه انجام دهند.
وی گفت: در تابستان امسال برنامه های متمرکز برای بهره گیری از حداکثر ظرفیت های اردوگاهها و مدارس در کانون های پرورش فکری و تربیتی کودکان و نوجوانان، پژوهش سراها و هنرستانها و تمام فضاهای فرهنگی و تفریحی تدارک دیده شده و این فعالیت ها علاوه بر برنامه های ویژه 25 هزار پایگاه تابستانی است.
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: امسال مسابقات فرهنگی هنری از یکم تا یازدهم مردادماه در اردوگاه شهید رجایی نیشابور برای دانش آموزان دختر و پسر به صورت جداگانه برگزار می شود و حدود دو هزار و 200 دانش آموز در سی و پنجمین دوره این مسابقات شرکت خواهند کرد.
به گفته وی، از 10 تیرماه تا 25 شهریورماه امسال، 10 اردوی فرهنگی هنری و تفریحی از سوی بنیاد علوی برای 10 هزار دانش آموز برگزار خواهد شد و اردوهای راهیان نور با عنوان یادمانهای دفاع مقدس از 20 تیرماه شروع می شود اعزام دانش آموزان تا 20 شهریورماه و بدون محدودیت نفرات ادامه خواهد داشت.
علی اکبر زاده از اجرای طرح هجرت 3 ویژه اردوهای جهادی وزارت آموزش و پرورش به عنوان دیگر فعالیت های اوقات فراغت دانش آموزی در فصل تابستان نام برد و افزود: این اردوها از 20 تیر تا 20 شهریور در مناطق کمتر برخوردار انجام خواهد شد و پیش بینی می شود برای دانش آموزان دوره متوسطه دوم، حدود یکصد هزار نفر در این اردوها شرکت کنند.

**برنامه های ویژه دانش آموزان استانهای مرزی از 13 مرداد آغاز می شود
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: 17 استان مرزی در کشور داریم و برای هزار و 500 دانش آموزان این مناطق اردوها و برنامه های خاص تابستانی در نظر گرفته شده است که از 13 مرداد تا یکم شهریورماه در اردوگاههای مختلف ادامه خواهد داشت.
وی گفت: اردوی دیگری با عنوان اردوی شوراهای برتر دانش آموزی در تعطیلات تابستان امسال برگزار خواهد شد و این برنامه از سوم تا 12 شهریورماه برای 700 نفر از دانش آموزان سخنگوی شوراهای دانش آموزی دختر و پسر برگزار می شود.
علی اکبر زاده همچنین به برگزاری اردوی دانش آموزان کتاب‌خوان برتر اشاره کرد و افزود: این اردو برای تشویق و ترغیب دانش آموزان کتاب‌خوان و همچنین ترویج نهضت کتابخوانی برای اولین بار و با حضور 300 دانش آموز منتخب کتابخوان در تهران و از 20 تا 22 شهریورماه برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری اولین اردوی دانش آموزی همیار گردشگر نیز خبر داد و گفت: طرح همیار گردشگر از نوروز امسال در کشور به مورد اجرا گذاشته شد و دانش آموزان درگیر گردشگری شدند که این طرح در تابستان با گستردگی هرچه بیشتر برگزار خواهد شد و این اردو برای 400 دانش آموز فعال در طرح همیار گردشگری نوروز و تابستان امسال، از 22 تا 25 شهریورماه برگزار خواهد شد.
به گفته علی اکبرزاده، کنگره ملی پرسش مهر 17 ریاست جمهوری از دانش آموزان نیز نهایی شده و به زودی در تهران با حضور دانش آموزان و فرهنگیان منتخب برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز از 14 تا 17 تیرماه با ظرفیت 256 دانش آموز، مسابقات پژوهشی دانش آموزان در زمینه قرآن از 20 تا 28 تیرماه با ظرفیت 900 دانش آموز، مسابقات آوایی دانش آموزان از سوی سازمان قرآن عترت و نماز با ظرفیت یک هزار و 452 نفر از 15 تا 23 مردادماه و سومین دوره دانش آموزان مکلف عشایر هم با عنوان اردوی جشن بندگی عشایر با ظرفیت 500 دانش آموز از 25 تا 28 مرداد ماه برگزار خواهد شد.
فراهنگ 1417**1055** خبرنگار: سید مهدی حسینی**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*