فخری: جهان به شمشیربازی ایران احترام می گذارد

1398/03/01 - 04:19:00 ق.ظ
فخری: جهان به شمشیربازی ایران احترام می گذارد

«پیمان فخری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: برای پیشرفت شمشیربازی ایران در سطوح بین المللی سال ها است که تلاش می کنم و زندگی خود را برای آن گذاشته ام.
وی با اشاره به اینکه ضعف هایی نیز در تیم ایران وجود دارد، گفت: تیم های اروپایی خواهان برگزاری اردوی مشترک با ما هستند، اما به دلیل ضعف امکانات با درخواست آنها موافقت نمی کنیم.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی ایران، افزود: اگر تیم های اروپایی سالن های ما را ببینند، باور نخواهند کرد با چنین امکاناتی در جایگاه پنجم جهان هستیم. جالب اینکه به تازگی مربی بدنساز و ماساژور به کادرفنی اضافه شد در حالی که در رقابت های جهانی بیشتر تیم ها نزدیک به 15 نفر کادرفنی دارند. این در حالی است که ما همواره فقط با 4 ورزشکار به مسابقات بین المللی اعزام می شویم.
فخری ادامه داد: شمشیربازی ایران امروز به سطحی رسیده که به جز خودم که پیشنهادهای خوبی از دیگر کشورها دارم، سایر اعضای کادر فنی نیز می توانند در دیگر کشورها مربیگری کنند.
وی تاکید کرد که شمشیربازی ایران در این سال ها به گونه ای عمل کرده که وزارت ورزش و جوانان آن را در بین رشته هایی قرار داد که برای کسب مدال در المپیک شانس زیادی دارد.
سرمربی تیم ملی شمشیربازی ایران در خصوص رقابت های گرند پری روسیه، گفت: تمام تلاش شمشیربازی در اسلحه سابر کسب سهمیه المیپک 2020 در بخش تیمی است که در صورت رسیدن به این هدف، سهمیه انفرادی نیز مهیا می شود. البته رقابت های روسیه در بخش انفرادی است و امتیاز آن برای کسب سهمیه المپیک ژاپن محاسبه می شود.
وی گفت: این رقابت ها برای ما جنبه تدارکاتی دارد تا برای رقابت های قهرمانی آسیا که 22 خرداد ماه در توکیو آغاز می شود به آمادگی مطلوب برسیم.
فخری در خصوص شرایط ورزشکاران اعزامی، اظهار داشت: «علی پاکدامن» و «محمد رهبری» در شرایط خوبی به سر می برند و فقط «مجتبی عابدینی» که در رقابت های جهانی اسپانیا مصدوم شد درحال مداوا است. البته عابدینی همراه ما به روسیه خواهد آمد و امیدواریم تا آن زمان آماده شود.
وی با اشاره به اینکه 6 رویداد برای کسب سهمیه المپیک در اسلحه سابر وجود دارد، افزود: رقابت های قهرمانی آسیا توکیو و جهانی بوداپست در نیمه نخست سال 98 برگزار می شود و چهار رویداد دیگر به میزبانی الجزایر، لهستان، ایتالیا و مجارستان در نیمه دوم سال خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه رقابت ها توکیو و بوداپست برای کسب سهمیه المپیک اهمیت به سزایی دارد، افزود: درصورت موفقیت در این 2 رویداد، 100 درصد سهمیه می گیریم.
سرمربی تیم ملی اسلحه سابر ایران اعتقاد دارد که مبارزه اصلی شمشیربازی ایران در آسیا برای رسیدن به المپیک در مصاف با چین است.
وی افزود: کره جنوبی به عنوان یکی از چهار تیم برتر دنیا قطعا در المپیک حاضر است تا این تیم جزء سهمیه آسیا محسوب نشود. همچنین تیم های برتر هر قاره نیز در المپیک حاضر می شوند که اکنون تیم ما این عنوان را دارد، اما چین نیز با فاصله نزدیک تعقیب کننده تیم شمشیربازی ایران است.
فخری ادامه داد: در رقابت ها اخیر تیم چین با نتیجه نزدیک مقابل ایران شکست خورد و در رقابت های جهانی اسپانیا نیز به مقام نهم رسید که نشان از تلاش این کشور برای کسب سهمیه است.
سرمربی اسلحه سابر ایران درباره اینکه چرا تیم ایران به دعوت کره جنوبی برای برگزاری اردو در روسیه پاسخ نداد؟ اظهار داشت: کره جنوبی به دلیل بعد مسافتی که باید از اسپانیا به کشور خودش و سپس روسیه طی می کرد ترجیح داد مستقیم به روسیه برود. ما این مشکل را نداشتیم تا تمرینات تیم ملی پیش از اعزام به روسیه در تهران پیگیری شود.
تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران پنجشنبه اول خردادماه برای حضور در رقابت های گرندپری روسیه عازم این کشور می شود.
ورزشی**9029**3783**2024

انتهای پیام /*