جامعه عشایری با تولیدات اقتصادی همواره کمک حال دولت هستند

1398/02/25 - 05:27:00 ب.ظ
جامعه عشایری با تولیدات اقتصادی همواره کمک حال دولت هستند

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در جلسه شورای عشایر استان قزوین که با حضور کرمعلی قندالی رئیس سازمان عشایر در استانداری برگزار شد، افزود: فعالیت اقتصادی عشایر از مهمترین زنجیره های تولید در کشور است که همواره با توقعات کم این قشر و بیشترین بازدهی اقتصادی همراه بوده است.
وی به حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی از عشایر اشاره کرد و گفت: تاریخ 100 ساله ایران نشان داده که پهلوی اول و دوم همواره بیشترین ظلم را به جامعه عشایری تحمیل می کردند درحالی که اولویت نظام و انقلاب حمایت از جامعه عشایری بوده است.
زاهدی به رفع مشکلات معیشتی و حمایت های چندجانبه از عشایر تاکید کرد و گفت: تهیه شناسنامه بهداشتی برای عشایر، ارایه تسهیلات در راستای رونق توسعه اقتصادی و همچنین حمایت از تولیدکنندگان عشایری از مهمترین اقداماتی است که در اولویت دولت و استان قزوین قرار دارد.
استاندار قزوین توانمندی زنان عشایر را در راستای تولید فرآورده های دامی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: آموزش به زنان عشایر و همچنین حمایت از آنها در تولیدات دامی می تواند در راستای توسعه و رشد آنها موثر باشد.
زاهدی یادآور شد: تنوع سبک زندگی و همچنین عمق فرهنگ زندگی در بین عشایر از ویژگی های یک جامعه پویا و همگون به حساب می آید که همواره باید مورد توجه واقع شود.
9925* 6101

انتهای پیام /*