روحانی: هیچ جای ایران نیست که در غم مردم کرمانشاه شریک نباشد/امروز روز وحدت و همراهی است

1396/08/23 - 03:26:00 ب.ظ
روحانی: هیچ جای ایران نیست که در غم مردم کرمانشاه شریک نباشد/امروز روز وحدت و همراهی است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر سه شنبه در ستاد مدیریت بحران کرمانشاه افزود: مردم استان کرمانشاه، پیشتاز دفاع از کشور و انقلاب بوده و هستند.
وی تاکید کرد: مردم در زلزله اخیر، قبل از دستگاهها و نهادها به کمک یکدیگر شتافتند.
رئیس جمهوری اظهار کرد: تقویت مدیریت صحیح بحران، نیاز ملی است و حق طبیعی مردم آسیب دیده، رسیدگی به نیازهای آنان، اسکان موقت و کمک به بازسازی منازل است.
دکتر روحانی تاکید کرد: کمک به مردم و بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، دستور کار جلسه فردای دولت است.
وی گفت: هنگام حادثه، وظیفه همگان کمک به مردم است و ثابت شد که مردم بهتر از دولت برای خود خانه می سازند؛ وظیفه دولت کمک های بلاعوض و اختصاص وام بلندمدت است.
رئیس جمهوری اضافه کرد: دستگاههای دولتی موظف به استفاده از تمام توان برای تامین امنیت، درمان و رسیدگی به مشکلات زلزله زدگان هستند و امروز روز وحدت و همراهی ملت و مسوولان است.
وی با تسلیت به مردم غیور کرمانشاه و خانواده های داغدار گفت: برای درمان، مسکن، امنیت و تامین نیازمندی های فوری مردم مناطق زلزله زده و کاستن از آلام آنان باید همه توان و قدرت خود را به کار بگیریم و تلاش کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن ، خسارت های ناشی از این حادثه را جبران کنیم.
ادامه دارد ...
به گزارش ایرنا زمین لرزه ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در عمق 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب های زیادی به بار آورده و تا کنون بیش از 200 پس لرزه داشته است.
خبرنگار: فرزاد نویدی ** انتشار دهنده: نوری

انتهای پیام /*