مدیرکل انتقال خون کرمان :نیاز به فرآورده های خونی دائمی است

1398/03/02 - 10:38:00 ق.ظ
مدیرکل انتقال خون کرمان :نیاز به فرآورده های خونی دائمی است

روح الله میرزائی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از داوطلبان ایثارگر اهدای خون درخواست می شود تا اهدای خون را منوط بر مناسبت‌ها و از جمله شب‌های قدر نکرده و با مراجعه در همه ایام سال به این اقدام خداپسندانه اهتمام داشته باشند.
وی بیان کرد: به اهدا کنندگان خون برای جلوگیری ازضعف و بی‌حالی بعد از اهدای خون توصیه می‌شود، روز قبل و بعد از اهدای خون در فاصله افطاری و سحر مایعات به ویژه نوشیدنی شیرین مصرف و حتی ‌الامکان درهمان ساعات اولیه صبح به مرکز اهدای خون مراجعه کنند.
مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به فرا رسیدن شب های قدر تصریح کرد: معمولا درشب‌های قدرمراکز انتقال خون با ازدحام جمعیت مواجه می‌شوند و این امر مانع ارائه خدمات مطلوب و موجب معطلی مراجعه‌کنندگان می شود.
وی افزود: از اهدا کنندگان درخواست می شود اهدای خون و نذر خون را فقط به شبهای قدر موکول نکنند و در طول ایام ماه مبارک رمضان خصوصا در روزهای پایانی ماه مبارک که با کاهش اهدای خون مواجه می شویم اقدام به اهدای خون نمایند.
میرزایی گفت: درشب های قدر تمامی مراکز انتقال خون استان شامل کرمان، رفسنجان، سیرجان، جیرفت و بم آماه ارائه خدمت به شب زنده داران عزیز هستند.
وی افزود: در شهر کرمان پایگاه مرکزی انتقال خون واقع در بلوار 22بهمن و همچنین تیم سیار خونگیری انتقال خون مستقر در مهدیه صاحب الزمان (عج) از ساعت 21 لغایت 2 بامداد اقدام به خونگیری از اهداکنندگان خون می کنند.
مدیرکل انتقال خون استان کرمان ادامه داد: سایر پایگاههای انتقال خون درشهرستانهای رفسنجان ،سیرجان ، جیرفت و بم از ساعت 9 شب لغایت 1:30 بامداد آماده یارائه خدمت به داوطلبان اهدای خون می باشند
وی اظهار داشت: خونهای اهدایی در اعمال جراحی، تصادفات، بیماران سرطانی و بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیش از 1500 بیمار تالاسمی استان که ماهانه یک تا 2 واحد خون نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.
میرزایی تاکید کرد: همراه داشتن کارت ملی برای افراد اهدا کننده خون جهت اهدای خون الزامی است.
7437/ 5054

انتهای پیام /*