تامین اجتماعی به سرنوشت دیگر صندوق ها گرفتار نشود

1397/04/20 - 08:00:00 ب.ظ
تامین اجتماعی به سرنوشت دیگر صندوق ها گرفتار نشود

به گزارش ایرنا، مسعود رضایی شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از خیرین حوزه درمان تامین اجتماعی استان فارس در شیراز، توضیحات بیشتری در این زمینه نداد اما در عین حال افزود: باید پیوسته سعی کنیم تامین اجتماعی گرفتار کسانی نشود که در آن دست ببرند و دست درازی به آن ممنوع است.
نماینده مردم شیراز در مجلس اظهار داشت: تامین اجتماعی حق کارگران است و باید صندوقی باشد که روزی در خدمت آنها باشد.
رضایی در ادامه با تجلیل از فعالیت خیرین و نیک اندیشان در جامعه گفت: در این آیین از افرادی تجلیل می کنیم که برای آزادی مردم از بیماری حرکت می کنند و این کار ارزشمند را از طریق همکاری با سازمان تامین اجتماعی انجام می دهند که متعلق به مردم است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز در این آیین ضمن تجلیل از فعالیت خیرین حوزه سلامت گفت: به منظور توسعه طرح کرامت رضوی و اعزام بازنشستگان به زیات حضرت امام رضا(ع) هتلی در نزدیکی حرم مطهر رضوی توسط سازمان تأمین اجتماعی تهاتر شده و در خدمت بازنشستگان عزیز قرار می گیرد.
سید تقی نوربخش افزایش مستمری بازنشستگان بیش از نرخ تورم را از برنامه های اصولی این سازمان برای بهبود وضعیت زندگی و معیشت مستمری بگیران عنوان کرد و گفت: در پنج سال گذشته، مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی به میزان ١٠٣ درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین گفت: میانگین مستمری بازنشستگان به یک میلیون و ٧٠٠ هزار تومان رسیده است.
وی با بیان این که حدود ٢٥ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی پس از شرایط کاری سخت و زیان آور بازنشسته شده اند، اظهار داشت: چرا باید محیط کار در کشور ما به گونه ای باشد که افراد شاغل در معرض آسیب های مختلف قرار گیرند و در اثر عوارض مربوط به اشتغال در شرایط سخت و زیان آور، پیش از موعد طبیعی توان فعالیت مولد برای کشور را از دست بدهند و با ورود زودهنگام آنها به مرحله بازنشستگی محاسبات بیمه ای نیز دچار اختلال شود.
در این آیین از خیرین حوزه درمان تامین اجتماعی استان فارس تجلیل شد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که شامگاه سه شنبه وارد شیراز شد، صبح چهارشنبه در دومین روز از هفته تامین اجتماعی از شعبه پنج این سازمان بیمه گر و همچنین محل ساخت بیمارستان 320 تختخوابی این سازمان در مرکز استان فارس بازدید و با آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس شاهچراغ (ع) دیدار کرد.
از 19 تا 25 تیرماه جاری به نام هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.
9873/ 2027

انتهای پیام /*