مهمترین رخدادها و اخبار هفته گذشته کیش

1398/02/28 - 11:21:00 ق.ظ
مهمترین رخدادها و اخبار هفته گذشته کیش

**وضعیت عمرانی و تقویت زیرساخت های هندورابی برای تبدیل شدن به جزیره گردشگری در سفر معاون گردشگری و جمعی از مسئولان سازمان منطقه آزاد به این منطقه مورد بررسی قرار گرفت.
در این بازدید ملانوروزی معاون گردشگری سازمان با اشاره به وضعیت خوب هتل و امکانات اقامتی جزیره هندورابی برای استقرار گردشگران گفت: اگرچه هندورابی یک فرصت درجهت رونق صنعت گردشگری است اماتاکنون از اماکن اقامتی این جزیره بهره برداری صحیح و بهینه نشده است.
** حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با اشاره به فرازهایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان نظام یادآوری کرد: در این دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی، دیگر بار بر عدم امکان مذاکره با شیطان بزرگ را تاکید و مذاکره با امریکا را به سم و با دولت فعلی این کشور را به سم مضاعف تعبیر کردند.
** دکترمظفری فضای کار و فعالیت در کیش را مثبت ارزیابی و
بر تلاش برای رفع محدودیت واردات کالای همراه مسافر در منطقه آزاد کیش تاکید کرد.
وی در مراسم معارفه و تکریم معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه شرایط کارو فعالیت در سازمان منطقه آزاد کیش از متوسط کشوری نیز بالاتر است گفت: به لطف خداوند و تلاش معاونان و مجموعه همکاران سازمان منطقه آزاد کیش، تعامل ارزنده و پویایی با بخش خصوصی و سرمایه گذاران ایجاد شده که نتیجه آن توسعه همه جانبه و رونق اقتصادی کیش است.
** احسان حدادی قهرمان پرتابگر دیسک ایران و جهان ، برای آمادگی هرچه بیشتر و حضور در مسابقات قهرمانی جهان، پنجشنبه 26 اردیبهشت جهت برپایی اردوی آمادگی خود به جزیره کیش سفر کرد.
حدادی به همراه مربی خود تا جمعه 3 خرداد در جزیره تمرین می کند.

** مدیر محیط زیست جزیره کیش در واکنش به کلیپی مبنی بر هجوم کوسه ها به سواحل این جزیره گفت: این کوسه ماهیان بی خطرند.
'مریم محمدی' افزود: اینگونه آبزی که به کوسه باله سیاه شناخته می شود از ماهی های کوچکتر تغذیه می کنند و برای انسانها تهدید یا خطری محسوب نمی شود.

** معاون اجتماعی پلیس کیش از اجرای طرح تشدید ترافیکی، پایش نامحسوس تردد وسائط نقلیه و اقدامهای پیشگیرانه در این جزیره خبر داد.
، سروان ' محمدزنگانه' افزود: این طرح در قالب گشت های پایش محسوس و نامحسوس با مشارکت 100درصدی معاونان و رؤسای پلیس های تخصصی فرماندهی انتظامی و پایگاه دریابانی کیش از امروز در تمامی معابر شهر به اجرا گذاشته شد.

** زیستگاه مرجان های منزوی در خلیج فارس کشف شد
عضو هیات علمی پژوهشگاه اقیانوس شناسی ‏و مجری برنامه علمی پایش سواحل از کشف یک زیستگاه اصلی مرجان های منزوی (مرجان فنجانی) در عمق متری در بخش غربی تنگه هرمز خبرداد.
عبدالوهاب مقصودلو اظهار داشت: این زیستگاه در چریان پنجمین گشت کشتی تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس کشف شد.
1339

انتهای پیام /*