نماز جمعه نماد تجدید بیعت با ولایت است

1397/03/24 - 08:33:00 ب.ظ
نماز جمعه نماد تجدید بیعت با ولایت است

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین، حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب روز پنجشنبه در نخستین گردهمائی معاونت جوانان ستادهای نماز جمعه استان قزوین افزود: همه مومنان وظیفه دارند تا با حضور خود در آیین عبادی سیاسی، به شکوه آن بیافزایند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: امام صادق (ع) می فرمایند که ارکان و اساس اسلام شامل نماز، زکات، روزه، حج و ولایت می شود که ولایت مفتاح و کلید قبولی چهار مولفه اولی است یعنی اینکه تمامی سفارشات و اعمال اسلام انسان را به ولی زمان متصل می کند و دست در دست ولی خدا می گذارد.
وی خاطرنشان کرد: در عصر حاضر ولی فقیه زمان نائب ولی خدا است و ائمه جمعه نیز در طول این ولایت قرار دارند.
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: امیدواریم معاونت جوانان ستادهای نماز جمعه با این خط مشی با سیاست کلان جذب حداکثری البته با پایبندی به مبانی انقلاب و ولایت اقدام کنند.
حجت الاسلام فاطمی نسب افزود: امیدواریم جوانان استان با تمام قوا و نشاط جوانی در سنگر نهاد نماز جمعه به جذب حداکثری و جبهه سازی نیروهای جوان انقلابی بپردازند تا بدین وسیله شاهد حضور چشمگیر آنان در نماز جمعه باشیم.
وی ادامه داد: جوانان مومن و انقلابی باید با اتحاد و انسجام انقلابی و نیز با رویکرد فراجناحی با تکنیک محبت و مهربانی به امید آفرینی و پیگیری آرمان های انقلاب اسلامی بپردازند.
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: موتور محرک انقلاب اسلامی جوانان این مرز و بوم هستند که می توانند با انرژی جوانی خود در پرشور برگزار شدن نماز جمعه نقش آفرینی کنند.
تشکیل هیات های اندیشه ورز جوانان با محوریت ائمه جمعه برای تقویت آیین عبادی سیاسی نماز جمعه از مصوبات این نشست بود.
3013

انتهای پیام /*