ادامه بارش‌های بهاری در نقاط مختلف کشور

1398/02/31 - 04:36:00 ق.ظ
ادامه بارش‌های بهاری در نقاط مختلف کشور

کبری رفیعی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طی امروز و فردا به‌جز مناطقی از جنوب غرب، غرب و نوار جنوبی کشور در دیگر نقاط به‌ویژه در ساعات بعدازظهر بارش باران را به شکل رگباری خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: اما امروز در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مناطقی از استان اردبیل، زنجان، قزوین، کرج، تهران، سمنان، کردستان، همدان، مرکزی و برخی از مناطق مرکز، جنوب و نیمه شرقی کشور رگبار گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی‌شده و انتظار داریم امروز بیشترین بارش‌ها به شمال استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، غرب استان کرمان و فارس رخ دهد که احتمال آب‌گرفتگی معابر و مسیل‌ها در این مناطق وجود دارد.
وی ادامه داد: فردا در نیمه غربی از میزان بارش‌ها کاسته می‌شود و بارش‌ها در مناطق نیمه شرقی کشور ادامه می‌یابد، روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز بارش‌های پراکنده را در نوار شمالی کشور خواهیم داشت و روز شنبه با عبور موجی از روی کشور انتظار داریم در ارتفاعات البرز، استان‌های اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمان و یزد بارش داشته باشیم که عمدتاً در ساعات بعدازظهر و به شکل رگبار پراکنده رخ دهد.
رفیعی افزود: روز یکشنبه علاوه بر این مناطق در دامنه‌های جنوبی البرز مانند تهران، قزوین، زنجان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب کشور بارش خواهیم داشت.

*** خیزش گردوخاک در شمال شرق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی امروز و فردا وزش باد شدید و خیزش گردوخاک را در برخی از مناطق شمال شرق کشور مانند استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و شرق کشور به‌ویژه در شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل خواهیم داشت.

*** کاهش و افزایش نسبی دما در برخی نقاط کشور
وی گفت: امروز و فردا کاهش دمای 4 تا 6 درجه‌ای را در استان‌های واقع در نوار شمالی به‌ویژه در سواحل دریای خزر و شمال شرق داریم، روزهای شنبه و یکشنبه نیز انتظار داریم افزایش نسبی دما را در بیشتر مناطق کشور بین 3 تا 5 درجه داشته باشیم.

*** وزش باد شدید در تهران
رفیعی افزود: آسمان تهران امروز قسمتی ابری گاهی با وزش باد همراه خواهد بود اما در بعدازظهر گاهی رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی شده است، کمینه دمای امروز تهران 21 درجه بود و بیشینه دمای آن 29 درجه می‌رسد، کمینه فردا صبح نیز به 19 درجه خواهد رسید.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: اهواز با دمای 39 درجه بالای صفر و همدان 6 درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط کشور در 254 ساعت گذشته بودند.
علمی 9014** 1055

انتهای پیام /*