شرایط نامساعد جوی مسابقات اسکی دیزین را متوقف کرد

1397/10/17 - 09:51:00 ق.ظ
شرایط نامساعد جوی مسابقات اسکی دیزین را متوقف کرد

رئیس هیات آلپاین البرز به خبرنگار ایرنا گفت: شرایط نامساعد جوی مانع از برگزاری روز نخست از هفته سوم رقابت های لیگ اسکی آلپاین شده است.
صادق کلهر افزود: قرار است این مسابقات در صورت شرایط مساعد جوی فردا سه شنبه هجدم دی ماه در پیست بین المللی کرج برگزار شود.
وی اضافه کرد: این رقابت ها در رشته مارپیچ بزرگ به مدت 2 روز در رده سنی 15 سال به بالا در این پست برگزار می شود.
کلهر افزود: 36 نفر از ورزشکاران این رشته زمستانی در 2 بخش بانوان و آقایان در این دوره از مسابقه ها حضور دارند.
وی ادامه داد: تهران، البرز، فارس و اصفهان از جمله استان هایی هستند که در مرحله سوم لیگ اسکی آلپاین در پیست بین المللی دیزین شرکت کرده اند.
هفته دوم رقابت‌های لیگ اسکی آلپاین به تازگی در پیست اسکی بین‌المللی دربندسر در رشته مارپیچ کوچک برگزار شد.
پیست بین المللی دیزین به عنوان یکی از جاذبه های ورزشی تفریحی البرز، بزرگترین پیست ایران و خاورمیانه بوده و در فصل سرد و گرم سال میزبان رقابت های کشوری و بین المللی است.
این پیست واقع در 70 کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، 2 تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.
ارتفاع این پیست بین 2 هزار و 650 تا سه هزار و 600 متر و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین 2 هتل، 19 کلبه و پنج رستوران وجود دارد.
با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت های بالای پیست بین المللی دیزین دارد .
دوچرخه سواری کوهستان، تیراندازی با کمان، کایت سواری، باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه های این پیست بین المللی است.
همچنین اسکی روی چمن، نیمه دیگر بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه است که در صورت آشنا کردن هر چه بیشتر جوانان به ورزش اسکی روی چمن و ظرفیت های این پیست، می توان شاهد پرورش استعدادهای جدید بود.
بهترین زمان برای اسکی روی چمن در این پیست از 15 خرداد تا 15 شهریور است و اگر برف نبارد تا مهرماه هم امکان برگزاری مسابقات اسکی روی چمن در آن وجود دارد.
7414/ 6155

انتهای پیام /*