استاندار همدان: فرمانداران در دست یک جریان فردی نباشند

1398/02/25 - 07:08:00 ب.ظ
استاندار همدان: فرمانداران در دست یک جریان فردی نباشند

سید سعید شاهرخی چهارشنبه شب در آیین تکریم و معارفه فرماندار ویژه ملایر افزود: ملاک ما در انتخاب مسئولان شایسته سالاری و اصل قرار دادن مردم و اولویت ما استفاده از نیروهای بومی است.
وی با تاکید بر اینکه بکارگیری نیروهای بومی در استان باید تقویت شود ادامه داد: 90 درصد مدیران استان بومی هستند و در حال حاضر 170 پست مدیریتی داریم که از این تعداد 160 مدیر بومی است.
استاندار همدان با تاکید بر اینکه مدیران استان باید در راستای خط و مشی دولت حرکت کنند گفت: مدیران باید با توجه به شرایط حساس کنونی برای بهره روی بهتر از زمان و منابع بهترین استفاده را داشته باشند.
شاهرخی با اشاره به تدوین سند سه ساله راهبردی توسعه استان بیان کرد: برای هر یک از شهرستان ها نیز این سند تدوین و یک ناظر مشخص شده است.
وی خاطرنشان کرد: با وجود این شرایط ما اجازه عقب ماندن نداریم و باید در سال رونق تولید، اهداف برنامه ریزی شده را محقق کنیم.
استاندار همدان رونق تولید را لازمه بهبود معیشت و اشتغال مردم دانست و افزود: به طور قطع رونق تولید تنها با حمایت از سرمایه گذاران بویژه بخش خصوصی محقق می شود.
شاهرخی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع کارگزاران نظام اظهار داشت: طبق تاکیدات رهبری تقوا و امانتداری باید به عنوان مهمترین شاخص مورد توجه مدیران و مسئولان باشد.
وی یادآور شد: در شرایطی که دشمنان نظام و در راس آن آمریکا ملت ایران را مورد هدف قرار داده، تنها راه موفقیت مقاومت و استقامت است.
استاندار همدان به شاخص های ملایر بویژه انگور و منبت اشاره کرد و گفت: در این راستا تا سال 1400 میزان سرمایه گذاری در این شهرستان در سند راهبردی سه ساله 27 هزار و 800 میلیارد ریال تعیین شده است.
شاهرخی سهم اشتغال ملایر را به طور میانگین در هر سال سه هزار و 275 مورد عنوان کرد و افزود: با توجه به سند راهبردی کشاورزی این شهرستان، سهم قابل توجهی باغ داربستی و آبیاری نوین پیش بینی شده است.
وی ایجاد 210 هکتار کشت گلخانه ای در استان طبق سند راهبردی توسعه اشاره و سهم ملایر را 25 هکتار عنوان و بیان کرد: در حوزه صنعت این شهرستان نیز راه اندازی صنایع بزرگی در دست اجرا است.
استاندار همدان در عین حال توجه به معیشت، شایسته سالاری، بهبود و رونق اقتصادی و حل مشکلات مردم را از اولویت های مهم در انتخاب فرماندار جدید ملایر عنوان کرد و گفت: فرماندار جدید ملایر سوابق درخشانی در حوزه اقتصادی دارد که امیدواریم برای رفع مشکلات اقتصادی استان و شهرستان ملایر گام های اثرگذاری بردارد.
شاهرخی ضمن تقدیر از خدمات باب الله فتحی فرماندار پیشین ملایر بیان کرد: استان همدان یکی از استان های امن کشور است و امروز چالش امنیتی در این استان نداریم و حوزه اقتصاد مهمترین اولویت است.
به گزارش ایرنا، در این آیین از خدمات باب الله فتحی تقدیر و قدرت الله ولدی به عنوان فرماندار جدید ملایر معرفی شد.
7528/2090

انتهای پیام /*