وزش باد شدید؛ کشاورزان مناطق غربی این هفته محلول پاشی نکنند

1397/02/24 - 10:06:00 ق.ظ
وزش باد شدید؛ کشاورزان مناطق غربی این هفته محلول پاشی نکنند

مسعود حقیقت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: همچنین استخرداران پرورش ماهی در نیمه شمالی کشور به علت احتمال وقوع سیلاب در این مناطق، مراقبت بیشتری از استخرها داشته باشند.
وی اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان می دهد طی سه روز آینده همچنان رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت را در نیمه شمالی کشور خواهیم داشت، همچنین بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.
کارشناس هواشناسی افزود: امروز در جنوب سیستان و بلوچستان بارش پراکنده پیش بینی شده است، همچنین در روز سه شنبه هفته جاری در ارتفاعات استان مرکزی، کرمان و هرمزگان و روز چهارشنبه در شمال استان های سیستان و بلوچستان و کرمان بارش خواهیم داشت.
حقیقت گفت: امروز در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، قزوین، البرز، مرکزی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، برخی نقاط استان های لرستان، همدان، اصفهان، یزد، ارتفاعات البرز در استان تهران و سمنان رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد موقت و شدید را شاهد خواهیم بود.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور افزود: همچنین فردا این شرایط در آذربایجان های غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، اصفهان، سمنان، گلستان، خراسان های شمالی، جنوبی و رضوی و یزد برقرار خواهد بود.
وی گفت: امروز و فردا در استان های واقع در جنوب شرق و شرق کشور همچنان گردوخاک را شاهد خواهیم بود اما غلظت آن کمتر خواهد بود؛ از این رو تا حدودی وضعیت هوا بهبود می یابد.

** وضعیت هوای تهران/ گرمترین و خنک ترین مناطق کشور
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: امروز برای تهران آسمانی نیمه ابری در برخی ساعات همراه با رگبار، رعدوبرق، وزش باد و گاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی شده است.
حقیقت ادامه داد: فردا در ساعات بعدازظهر احتمال بارش پراکنده در پایتخت وجود دارد و برای روز چهارشنبه در برخی ساعات رگبار، رعدوبرق و وزش باد را انتظار داریم.
به گفته وی، سامانه بارشی که در کشور است، تا آخر هفته ماندگار خواهد بود و بارندگی پراکنده در برخی از مناطق را خواهیم داشت.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: بیشینه دمای امروز تهران به 22 درجه خواهد رسید و فردا به 23 تا 24 درجه می رسد اما روز چهارشنبه دوباره روند کاهشی خواهد داشت و دمای هوا 21 درجه خواهد شد.
حقیقت اظهار داشت: فرودگاه اردبیل امروز صبح با دمای 2 درجه بالای صفر و میناب در روز گذشته با 41 درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرمترین مناطق کشور بودند.
علمی 9014**1834

انتهای پیام /*