استقامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در راه امام و انقلاب مثال زدنی بود

1395/10/22 - 06:21:00 ب.ظ
استقامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در راه امام و انقلاب مثال زدنی بود

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام مهدی قدرتی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مسجد امیرالمومنین(ع) دورود برگزار شد مهمترین دستاوردهای انقلاب را استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود:امام راحل (ره) نهال نوپای انقلاب اسلامی را به دست مقام معظم رهبری سپرد تا ایشان آن را آن را حفظ و حراست کنند.
وی اضافه کرد:مقام معظم رهبری برای حراست از انقلاب به دو بازوی مردم و افراد کم نظیری همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی متکی بوده و هستند.
وی وفاداری به انقلاب،نظام و امام(ره) را از خصوصیات آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد و افزود:علی رغم تمام تخریب ها و بی مهری هایی که خصوصا در دهه 70 بر علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت اما هیچکدام از آنها باعث نشد ایشان دلسرد بشود و کماکان وفادار به امام و انقلاب بود و عهد خود را با انقلاب نقض نکرد.
حجت الاسلام قدرتی بیان داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در قبل از انقلاب بارها علیه رژیم طاغوت سخنرانی هایی داشتند که باعث شد ایشان هفت مرتبه دستگیر و به مدت چهار سال و 5 ماه نیز در زندانهای مخوف پهلوی شکنجه شوند.
وی ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی نیز مسئولیت های طاقت فرسایی از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی،ریاست جمهوری،ریاست مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عهده ایشان بود که به خوبی و با درایت کامل از عهده این مسئولیت ها برآمدند
ایشان ولایت پذیری و ولایت محوری را از دیگر ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی برشمرد و خاطرنشان کرد:با وجود برخی اختلاف نظرهای ایشان با مقام معظم رهبری از اوایل انقلاب تاکنون با تدبیر رهبری و آقای هاشمی رفسنجانی کسی نتوانست از این اختلاف نظرها سوء استفاده کند و به صمیمیت آنها خدشه ای وارد نشد.
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی علی رغم تمام اختلاف نظرها هیچگاه ولایت محوری را فراموش نکردند افزود:ایشان در پاسخ به این سوال که آیا رهبری را قبول دارید گفتند عشق من آقای خامنه ای است.
وی با تقدیر از حضور گسترده و باشکوه مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود:باید شکرگزار حضور پر شور مردم در این مراسمات باشیم زیرا این حضور اظهار وفاداری مردم به نظام،امام و انقلاب است.
گفتنی است در این مراسم اقشار مختلف مردم و مسئولان شهرستان با تلاوت آیات قران کریم،قرائت فاتحه و مداحی در ارتحال عالم مجاهد و مبارز، یار امام(ره) و رهبری به سوگواری نشستند.
7268 / 6001
خبرنگار:میلاد باقری**انتشار دهنده: انتشار دهنده: هوشنگ بهرهی

انتهای پیام /*