اخبار و رویداد ها

استقامت آیت الله هاشمی رفسنجانی در راه امام و انقلاب مثال زدنی بود

1395/10/22 - 06:21:00 ب.ظ

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام مهدی قدرتی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مسجد امیرالمومنین(ع) دورود برگزار شد مهمترین دستاوردهای انقلاب را استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود:امام راحل (ره) نهال نوپای انقلاب اسلامی را به دست مقام معظم رهبری سپرد تا ایشان آن را آن را حفظ و حراست کنند.
وی اضافه کرد:مقام معظم رهبری برای حراست از انقلاب به دو بازوی مردم و افراد کم نظیری همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی متکی بوده و هستند.
وی وفاداری به انقلاب،نظام و امام(ره) را از خصوصیات آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد و افزود:علی رغم تمام تخریب ها و بی مهری هایی که خصوصا در دهه 70 بر علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت اما هیچکدام از آنها باعث نشد ایشان دلسرد بشود و کماکان وفادار به امام و انقلاب بود و عهد خود را با انقلاب نقض نکرد.
حجت الاسلام قدرتی بیان داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در قبل از انقلاب بارها علیه رژیم طاغوت سخنرانی هایی داشتند که باعث شد ایشان هفت مرتبه دستگیر و به مدت چهار سال و 5 ماه نیز در زندانهای مخوف پهلوی شکنجه شوند.
وی ادامه داد: بعد از انقلاب اسلامی نیز مسئولیت های طاقت فرسایی از جمله رئیس مجلس شورای اسلامی،ریاست جمهوری،ریاست مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عهده ایشان بود که به خوبی و با درایت کامل از عهده این مسئولیت ها برآمدند
ایشان ولایت پذیری و ولایت محوری را از دیگر ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی برشمرد و خاطرنشان کرد:با وجود برخی اختلاف نظرهای ایشان با مقام معظم رهبری از اوایل انقلاب تاکنون با تدبیر رهبری و آقای هاشمی رفسنجانی کسی نتوانست از این اختلاف نظرها سوء استفاده کند و به صمیمیت آنها خدشه ای وارد نشد.
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی علی رغم تمام اختلاف نظرها هیچگاه ولایت محوری را فراموش نکردند افزود:ایشان در پاسخ به این سوال که آیا رهبری را قبول دارید گفتند عشق من آقای خامنه ای است.
وی با تقدیر از حضور گسترده و باشکوه مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود:باید شکرگزار حضور پر شور مردم در این مراسمات باشیم زیرا این حضور اظهار وفاداری مردم به نظام،امام و انقلاب است.
گفتنی است در این مراسم اقشار مختلف مردم و مسئولان شهرستان با تلاوت آیات قران کریم،قرائت فاتحه و مداحی در ارتحال عالم مجاهد و مبارز، یار امام(ره) و رهبری به سوگواری نشستند.
7268 / 6001
خبرنگار:میلاد باقری**انتشار دهنده: انتشار دهنده: هوشنگ بهرهی

انتهای پیام /*
منبع خبر: http://www.irna.ir/fa/News/82383538/