آزادسازی خرمشهر اوج اقتدار ملی و محصول مقاومت و همبستگی است

1398/03/02 - 01:00:00 ب.ظ
آزادسازی خرمشهر اوج اقتدار ملی و محصول مقاومت و همبستگی است

روابط عمومی ارتش امروز- پنجشنبه- در بیانیه ای که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر منتشر شد، تصریح کرد: حماسه عظیم و ماندگار فتح خرمشهر در سوم خرداد سال 1361 جلوه ای عظیم از نصرت الهی و محصول همبستگی نیروهای مسلح است.
در این بیانیه خاطرنشان شد: حضور حماسی ملت غیور ایران اسلامی در حراست از آب و خاک کشور، پیروزی در تقابل اراده ها و به ثمر رساندن وعده الهی است که "اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم"- ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اگر (آئین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گام هایتان را استوار می‌دارد.
روابط عمومی ارتش در این بیانیه اظهار داشت: بدون شک حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر و پاک کردن خونین شهر از لوث وجود متجاوزین بعثی، در برهه‌ای از جنگ تحمیلی که دشمن تا بُن دندان مسلح، کشور ما را آماج حملات خود قرار داده و وعده فتح سه روزه خرمشهر را می داد؛ غرور و افتخاری ابدی را برای رزمندگان اسلام به ارمغان آورد و باعث بازآفرینی صحنه ای نورانی از عشق و دلداگی و باور به وعده های خداوند تبارک و تعالی شد.
روابط عمومی ارتش همچنین یادآور شد: غرورآفرینان ایران اسلامی با توکل به خداوند و اعتماد و اطمینانی که به نصرت الهی داشتند و آن را از لِسان و چهره پر از امید و آرامش حضرت امام خمینی (ره) به ودیعه گرفته بودند، با همدلی، برگی دیگر به اوراق زرین و پرافتخار کشور افزودند. غرورآفرینان ایران اسلامی، خرمشهر را با نثار خون عزیزترین مردانِ مرد این مرز و بوم از دشمن بعثی پس گرفته و آن را به مام میهن بازگرداندند.
روابط عمومی ارتش تاکید کرد: امروز دشمن ناامید از تجاوز به این آب و خاک و همآوردی نظامی با ایران اسلامی، با تحریم‌های ظالمانه اقتصادی، عملیات گسترده روانی و هجمه تبلیغاتی به مواجهه با انقلاب اسلامی برخاسته است.
در بیانیه روابط عمومی ارتش تاکید شد: بازخوانی و مرور حماسه های بزرگ و غرورآفرین همچون فتح خرمشهر می تواند بعنوان الگویی ماندگار در پیش روی جوانان ما قرار گیرد و پایداری و استقامت ملتی بزرگ را در ذهن جهانیان زنده کند.
روابط عمومی ارتش در این بیانیه اظهار داشت: در مقطع کنونی که جنگ اراده‌ها بین ملت بزرگ ایران و آمریکای جهانخوار در گرفته، آینده ثابت خواهد کرد که اراده ملت ایران شکست ناپذیر است.
ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور این بیانیه حماسه ماندگار سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و تبریک این روز بزرگ و حماسی به فرماندهی‌ معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی) و درود به روح پرفتوح شهدا، امام شهدا و ایثارگران و جانبازان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گرامیداشت.
روابط عمومی ارتش در این بیانیه اعلام کرد: فرزندان ملت بزرگ و غیور ایران اسلامی در ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر نیروهای مسلح، آمادگی مطلوب قرار دارند و هرگونه طمع‌ورزی دشمنان را در نطفه خفه کرده و حماسه ای ماندگار همچون فتح خرمشهر را خواهند آفرید.
سیام*3061**9121

انتهای پیام /*