تغییر مدیران هیات های ورزشی با نظر فدراسیون امکان پذیر است

1397/03/08 - 02:55:00 ب.ظ
تغییر مدیران هیات های ورزشی با نظر فدراسیون امکان پذیر است

حمدالله چاروسایی روز سه شنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا پیرامون حاشیه های ایجاد شده در هیات ورزش های رزمی و درخواست کتبی شماری از فعالان این هیات مبنی بر تغییر رئیس این هیات اظهار داشت: بر اساس تبصره یک ماده 10 آیین نامه هیات های ورزشی استان ها، قبول استعفا و برکناری رئیس هیات توسط رئیس فدراسیون مربوطه به عنوان رئیس مجمع و نیز جلب موافقت مدیرکل ورزش و جوانان استان و یا به تشخیص حداقل نصف اعضای مجمع و موافقت رئیس مجمع انجام می شود.
وی توضیح داد: بر اساس ماده 6 آیین نامه هیات های ورزشی استان ها، نشست های مجمع عمومی به طور فوق العاده و با درخواست رئیس مجمع که همان رئیس فدراسیون بوده و موافقت مدیر کل ورزش و جوانان استان و یا به درخواست حداقل نصف اعضای مجمع و موافقت رئیس مجمع تشکیل خواهد شد.
چاروسایی بیان کرد: همچنین در مرحله سوم، بر اساس تبصره یک ماده 6 آیین نامه هیات های ورزشی استان ها، در صورتی که مدیرکل ورزش و جوانان استان نیاز به تشکیل جلسه فوق العاده مجمع را تشخیص بدهد، مراتب جهت اقدام به رئیس مجمع اعلام می شود.
وی خاطرنشان کرد: براین اساس تبصره 2 ماده 6 آیین نامه هیات های ورزشی استان ها، تصمیمات مجمع فوق العاده با نصف به علاوه یک آرای اعضای مجمع معتبر و حضور حداقل دو سوم اعضا برای رسمیت جلسه ضروری است.
چاروسایی افزود: اداره کل ورزش و جوانان همدان نقد سازنده را حق قانونی اعضای هیات های ورزشی دانسته و همواره حامی ورزشکارن، داوران و مربیان است و جهت بررسی مسائل و مشکلات پیش آمده در کوتاه ترین زمان ممکن نشست هم اندیشی با حضور کلیه اعضا و رئیس هیات برگزار می کند.
به گزارش ایرنا روز گذشته جمعی از داوران، مربیان و ورزشکاران رشته‌های رزمی استان همدان با ارسال نامه ای خطاب به رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان همدان، خواستار برکناری رئیس هیات ورزش‌های رزمی این استان و برگزاری مجمع فوق‌العاده شدند.
هیات ورزش های رزمی استان همدان دارای بیش از سه هزار ورزشکار سازمان یافته است.
7520/2090

انتهای پیام /*