توطئه عادی‌ سازی رابطه با اشغالگر،از خلیج ‌فارس تا جنوب آسیا

1397/12/15 - 10:53:00 ق.ظ
توطئه عادی‌ سازی رابطه با اشغالگر،از خلیج ‌فارس تا جنوب آسیا

به گزارش ایرنا، بعد از آن که رژیم صهیونیستی توانست ارتباط پنهانی خود را با کشورهایی مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی در منطقه خلیج فارس، آشکار کند و با فضا سازی های رسانه ای طی چند دهه گذشته در نهایت دشمنان دروغین را به جای خود به اعراب القا کند، به تازگی تلاش کرده به بهانه تنش نظامی میان دو کشور هند و پاکستان، آن شیوه را در جنوب آسیا نیز اجرا کند .
رژیم اشغالگر قدس که از نظر ملت های مسلمان دو کشور پاکستان و افغانستان در مورد خود آگاه است، اما از شیطنت برای رسیدن به اهداف خود که همان عادی ‌سازی روابط خویش با کشورهای مسلمان است ، دست بر نمی دارد .
پرویز مشرف رئیس‌ جمهوری پیشین پاکستان اخیراً گفته است که برای مقابله با هند، مقامات کشور پاکستان باید با اسرائیل رابطه برقرار کند و مدعی شد که در دوران حکومتش تلاش زیادی برای برقراری ارتباط با اسرائیل کرده است.
این اظهارات مشرف با انتقادات شدید دولت فعلی پاکستان ، احزاب سیاسی و مذهبی و آحاد مختلف مردم پاکستان مواجه شده است اما واقعیت آن است که بیان همین سخنان به نوعی قبح گفتن در مورد برقراری رابطه با رژیم اشغالگر قدس را عادی می سازد که این مهمترین خواسته صهیونیست هاست.
در تلاشی دیگر ، به ‌تازگی بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی گفته است که در دوران نخست‌وزیری خود سفری به 10 کشور داشته که در میان آنها از افغانستان نیز نام برده بود اما بعد این مطلب را اصلاح کرد و گفت که اشتباهی به جای آذربایجان نام افغانستان را برده است.
بسیاری از کارشناسان افغانستان بر این باورند که اقدام نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ، رفتاری شیطنت‌آمیز برای گشودن باب عادی‌ سازی روابط میان دو کشور افغانستان و اشغالگران است .
پیش از این نیز در خبر سازی آشکار توسط رسانه هایی شناخته شده ، از فرود یک هواپیمای رژیم صهیونیستی در فرودگاه اسلام ‌آباد گزارشی منتشر شد که بلافاصله صحت آن رد شد ، اما همین خبر کافی بود تا هفته ها باب گفت و گو میان فعالان سیاسی و کارشناسان سیاسی پاکستان در له یا علیه ارتباط با رژیم صهیونیستی باز بماند.
این نوع گفتمان ها در میان جوامع اسلامی به نوعی به صهیونیست ها کمک می کند با هزینه ای اندک و با صرف منابع داخلی خود کشورهای اسلامی ، تصویری کاربردی از صف بندی ها و آرایش های اجتماعی برای برنامه ریزی به منظور نفوذ و تغییر باورها حاصل شود.
به دنبال رفتار فریبکارانه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای گشودن باب عادی ‌سازی رابطه با افغانستان، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان به ‌شدت در مقابل این سخنان انتقاد کرد و گفت، ما با دولتی که دست به کشتار مردم فلسطین می‌زند هیچ‌ گونه رابطه‌ای برقرار نخواهیم کرد و هرگز میزبان نتانیاهو نخواهیم بود.
خبرگزاری آریا نیوز نوشته است ، عبدالله پس از نشر شایعه درباره سفر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به افغانستان در رسانه‌های کشورش، به ‌شدت از این اظهارات انتقاد کرد.
بنیامین نتانیاهو البته دوباره توئیت کرد که « چه کسی می‌داند، شاید در دوره بعدی نخست‌ وزیر خود که رای آوردم به افغانستان سفر کنم.»
به گزارش منابع آگاه از دفتر ریاست اجرایی افغانستان عبدالله با انتقاد از سیاست‌های خصمانه رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطین اشغالی گفته سیاست‌های نتانیاهو باعث ناامنی و بی‌ثباتی، گسترش تروریسم، قتل و کشتار در منطقه و خاورمیانه شده است.
عبدالله افزوده ما دوست نداریم در زمانی که همه تلاش‌ها در جهت پیشرفت در مذاکرات صلح با طالبان قرار دارد، اظهارات هدفمند نتانیاهو باعث شکست در نتایج مذاکرات با گروه طالبان شود همانطور که سیاست‌های تفرقه‌ افکنانه رژیم صهیونیستی در بین ملت‌های مسلمان باعث از بین رفتن دوستی و برادری شده است.
رئیس اجرایی افغانستان تأکید کرده که نتانیاهو حق ندارد نام کشور افغانستان را بر زبان جاری کند و از این فرد آدمکش و دروغ‌گو می‌خواهیم هیچ‌ وقت چنین مزاح‌های مضحکی را با دولت و ملت فداکار افغانستان انجام ندهد.
عبدالله گفته است مردم افغانستان قربانیان اصلی تروریسم هستند و این کشور هیچ‌ گاه خاستگاه هیچ گروه تروریستی نبوده و همه گروه‌های تروریستی در بیرون افغانستان تاسیس ، مدیریت و هماهنگ شده اند و نه داعش، نه القاعده و نه دیگر گروه‌های تروریستی که امروز در نقاطی از افغانستان در برابر مردم می‌جنگند، همه اینها در بیرون کشور متولد شده‌اند.
بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود برای اعلام نامزدهای حزب لیکود در انتخابات آوریل از کشورهایی نام برد که در دوره نخست‌ وزیر خود به آنجا سفر کرده بود و نام افغانستان نیز در این فهرست درج ‌شده بود.
نتانیاهو در این سخنرانی اظهار داشت که من به ‌عنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به کشورهای امریکا، روسیه، چین، ژاپن، برزیل، هند، عمان، افغانستان، قزاقستان، استرالیا و سنگاپور سفرکرده‌ام.
پس ‌از این سخنرانی اما نتانیاهو در توییتر خود اعلام کرد که منظورش از افغانستان در واقع آذربایجان بوده است و در ادامه به طنز از احتمال سفرش به افغانستان در دوره بعدی نخست ‌وزیری نوشت.
ملت مسلمان افغانستان از پیشگامان دفاع از ملت فلسطین هستند و دولت جمهوری اسلامی افغانستان نیز رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد.
آساق**9473**1104**

انتهای پیام /*