کارگروه سند الگوی پایه پیشرفت با موافقت نمایندگان تشکیل شد

1397/11/14 - 01:49:00 ب.ظ
کارگروه سند الگوی پایه پیشرفت با موافقت نمایندگان تشکیل شد

به گزارش ایرنا از خانه ملت، اصغر سلیمی در تشریح نشست امروز - یکشنبه - کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، افزود: بررسی طرح انتقال وزارتخانه های دولت از تهران به استان های مستعد و دارای شرایط در یک دوره پنج ساله از جمله دستور کارهای کمیسیون بود.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به اعتراض یکی از نمایندگان مبنی بر اینکه این طرح مغایر اصل 75 قانون است و بار مالی به همراه دارد، طرح از دستور کار کمیسیون خارج شد.
وی ادامه داد: همچنین تشکیل کارگروه سند الگوی پایه پیشرفت با حضور نمایندگان وزارت کشور، نیروی انتظامی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با موافقت نمایندگان انجام شد که حسن کامران دستجردی، نماینده مردم اصفهان در مجلس به عنوان رییس انتخاب شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در این بین اعمال ماده 234 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درخصوص اجرای ناقص ماده 23 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی با حضور معاونین وزیرکشور، معاونین وزارت اقتصاد و دارایی، معاونین وزارت راه وشهرسازی، رییس سازمان برنامه و بودجه، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی نیز بررسی شد.
سلیمی افزود: بر اساس ماده 234 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نمایندگان هرگاه متوجه شوند قانون به صورت ناقص اجرایی شده می توانند در کمیسیون مربوطه نسبت به بررسی آن اقدام کنند و دستگاه ها نیز موظف به ارائه اطلاعات هستند.
سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراهای کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سال جاری سه هزار میلیارد تومان جریمه دریافت شده ولی اعتبار لازم به دستگاه های مربوطه تخصیص نیافته است؛ بنابراین مقرر شد دستگاه های مربوطه اطاعات لازم را در اختیار کارگروه تعیین شده قرار دهند. اگر نمایندگان متوجه انجام تخلف شوند حتما این موضوع در صحن علنی قوه مقننه بررسی و نتیجه به قوه قضاییه ارسال می شود.
سیام**1751**1535

انتهای پیام /*