آتش نشانی اردستان فاقد امکانات لازم است

1397/07/07 - 01:28:00 ب.ظ
آتش نشانی اردستان فاقد امکانات لازم است

محسن حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: آتش نشانی اردستان از نظر نیرو کمبود دارد و استخدام نیروی جدید منوط به برگزاری آزمون شده که زمان برگزاری آن مشخص نیست.
وی افزود: آتش نشانی اردستان فاقد نردبان است و اگر در ساختمان های مسکن مهر یا سایر واحدهای آپارتمانی چند طبقه حادثه ای رخ دهد، با مشکل رو به رو خواهیم شد.
حیدری اضافه کرد: مسئولان خرید آن را منوط به استفاده از یارانه دریافتی شهرداری ها کردند که با توجه به شرایط موجود، امکان خرید آن وجود ندارد.
وی با اشاره به عبور جاده ترانزیت از اردستان و بروز حادثه های گوناگون جاده ای در این شهرستان تصریح کرد: امکانات موجود آتش نشانی نمی تواند پاسخگوی نیازهای منطقه باشد و توسعه آموزش شهروندی، خرید تجهیزات امدادی و نردبان آتش نشانی، خرید موتورسیکلت آتش نشانی و ارتقای توانمندی نیروها اولویت های آتش نشانی اردستان است.
شهردار اردستان در ادامه از فرمانداری و بخشداری ها خواست تا با توجه به پراکندگی و فاصله زیاد روستاها، در ایجاد پایگاه های آتش نشانی در مرکز دهستان ها اقدام کنند.
وی با اشاره به نجات 210 نفر، کمک رسانی به 45 آسیب دیده و رها سازی 50 مورد حیوان گفت: 200 مورد آتش سوزی از مهر 96 تا کنون در کنار 70 مورد تصادف در حوزه خدماتی و 110 مورد خارج از حوزه خدماتی تحت پوشش قرار گرفته است.
حیدری همچنین عنوان کرد: با توجه به خطرهای جاده ای، موقعیت اردستان و بروز افزون بر 450 حادثه در سال نیازمند تشکیل سازمان مستقل آتش نشانی هستیم.
به گفته وی، آتش نشانی شهرداری اردستان دارای 2 دستگاه خودرو، یک خودروی پیشرو و یک خودروی پشتیبان با 6 نفر نیروی انسانی می باشد.
اردستان با جمعیت افزون بر 16 هزار نفر در فاصله 118 کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
7431/8123

انتهای پیام /*