پژوهشگران بوشهری نیازها و مطالبات استان بوشهر را دریابند

1397/09/26 - 12:44:00 ب.ظ
پژوهشگران بوشهری نیازها و مطالبات استان بوشهر را دریابند

به گزارش ایرنا، مجید خورشیدی روز دوشنبه در آئین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان بوشهر افزود: در استان بوشهر ظرفیت‌های بسیار خوبی وجود دارد که می‌تواند زمینه مناسبی برای فعالیت پژوهشگران و نوآوران باشد.
وی بیان کرد: برای دستیابی به توسعه و پیشرفت باید به دنبال انجام پژوهش‌های جدید بود و تنها به شیوه‌ها و طرح‌های پژوهشی قدیم و سنتی نباید بسنده کرد.
خورشیدی با تاکید براینکه تبدیل دانش به محصول با ارزش و ثروت باید در محورکار پژوهشگران استان بوشهر باشد اظهار داشت: مطالبات و نیازهای استان بوشهر باید از سوی پژوهشگران و نوآوران شناسایی و از راه و روش فناوری و دانش جدید راهکار لازم برای آنها ارائه شود.
خورشیدی افزود: آب آشامیدنی، تغییرات جمعیتی، محیط زیست و انرژی‌های نوین از نیازهای استان بوشهر است که باید مورد توجه محققان باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: با توجه به ارتباط این استان به شبکه ملی فن‌بازار پژوهشگران و دانشجویان باید از این فرصت به نحو شایسته و مطلوبی استفاده کنند.
رئیس دانشگاه خلیج فارس گفت: توسعه آموزش عالی و علم و فناوری کشور در 40 سال گذشته روند مطلوبی بوده و امروز پژوهش بعنوان امری بسیار مهم برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان به شمار می رود.
عبدالمجید مصلح افزود: اکنون ایران از نظر شاخص های خروجی دارای جایگاه اول علمی در جنوب غرب آسیاست و برای اینکه در شاخص های ورودی نیز بتوانیم جایگاه مناسبی داشته باشیم باید به سمت توسعه شرکت های دانش بنیان و بهبود وضعیت ارتباط دانشگاه با صنعت رفت.
وی اظهار داشت: این مرحله بعنوان مرحله ای پیچیده نیازمند فعالیت های بین بخشی دانشگاه و صنعت است که در این حوزه ضعف مدیریت بینی بخش باعث شده به دستاوردهای ایده آل خود نرسیم.
مصلح ادامه داد: رویکرد دانشگاه خلیج فارس، دانشگاه کارآفرین و نسل سوم است که برای رسیدن به هدف های خود در این بخش نیازمند حمایت دولت هستیم.
وی گفت: در این حوزه شایسته است پایان نامه های دانشجویی، سفارشی و بر اساس مسائل موجود در جامعه و صنعت تهیه شوند.
رئیس دانشگاه خلیج فارس اظهار داشت: در ارتباط با پایان نامه ها در بخش نفت این کار در حال انجام است ولی در سایر بخش ها موفقیت چندانی نداشته ایم.
مصلح افزود: با تلاش پژوهشگران در سال های اخیر دانشگاه در مرحله ای است که می تواندبه تجاری سازی محصولات خود فکر کند.
وی گفت: هر چند خانواده پژوهش کم طرفدار و کم رونق است ولی با ایجاد همگرایی بیشتر می توان محرک توسعه در استان و حتی کشور بود.
در این آئین در بخش پژوهشگران دانشگاهی از رضا طاهرخانی پژوهشگر برتر حوزه علوم پزشکی، ابراهیم ستوده پژوهشگر برتر حوزه کشاورزی ومنابع طبیعی، پرویز ملک زاده پژوهشگر برتر حوزه فنی ومهندسی، هادی اسلامی زاده پژوهشگر برتر حوزه علوم پایه، مجید اسماعیل پور پژوهشگر برتر حوزه علوم انسانی و هنر ومختار زلفی باوریانی پژوهشگر برتر موسسه های پژوهشی وابسته به دستگاههای اجرایی تجلیل شد.
در بخش واحد برتر تحقیق و توسعه شرکت جی لیان جی و شرکت پتروشیمی جم و در بخش پژوهشگران دستگاههای اجرایی نیز سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، شرکت گاز استان بوشهر و سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر مورد تجلیل قرار گرفتند.
در ادامه مهدی شنبدی مدیر عامل شرکت نانو مواد کربنی ویرا نیز به عنوان فناور برتر استان تقدیر شد.
7212/6047/6045

انتهای پیام /*