انفجار مواد محترقه موجب قطع عضو 4 نفر در آذربایجان غربی شد

1396/12/22 - 10:57:00 ب.ظ
انفجار مواد محترقه موجب قطع عضو 4 نفر در آذربایجان غربی شد

باقر بهرامی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انفجار مواد محترقه و آتش بازی جوانان در نقاط مختلف آذربایجان غربی سب شد تا 176 نفر مصدوم توسط اکیپ های اورژانس به بیمارستان ها منتقل شده و تحت درمان قرار گیرند.
وی ادامه داد: از این تعداد چهار نفر از ناحیه دست دچار معلولیت شدند که تلاش پزشکان نیز نتوانست برای بهبود وضعیت آنان نتیجه بخش باشد.
بهرامی توضیح داد: از تمامی مصدومان حوادث امروز، 41 درصد معادل 72 نفر مربوط به شهر ارومیه و همه قطع عضو ها نیز در این شهر رخ داده است.
وی گفت که در شهرستان های آذربایجان غربی شاهد مصدومیت افراد بودیم ولی در شهر پلدشت تنها 2 نفر مصدوم و مشکل خاصی در این شهر نداشتیم.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی به نبود مورد فوتی در استان اشاره کرد و گفت: بیش از 90 درصد مصدومان این حادثه را مردان و بیشترین فراوانی را در بین مصدومان جوانان 10 تا 25 ساله تشکیل می دادند.
به گزارش ایرنا، در حدود یک دهه گذشته استفاده از مواد محترقه در جشن های آخر سال در کشور رایج شده و تنها در سال گذشته 8 نفر در کشور بر اثر این حوادث جان خود را از دست دادند.
مورد فوتی در سال گذشته نیز در آذربایجان غربی وجود نداشت اما در سال های پیش از آن، تعدادی فوتی در استان گزارش شده بود.
چهارشنبه آخر سال از ایامی است که مردم آذربایجان غربی باشکوه خاصی آن را گرامی داشته و اهمیت زیادی به آن می دهند؛ اگرچه در سال های اخیر این روند با رفتارهای پرخطر و مخاطره آمیزی همراه و فوتی و معلولیت هایی را نیز به دنبال داشته است.
شبد**8137/ 2093 **1010

انتهای پیام /*