دفاع ترامپ از عملیات تخریب و بازسازی در امتداد مرز مکزیک

1398/03/01 - 02:09:00 ب.ظ
دفاع ترامپ از عملیات تخریب و بازسازی در امتداد مرز مکزیک

وی در صفحه توییتر خود نوشت: بخش زیادی از دیواری که در مرز جنوبی ساخته می شود، تخریب کامل و بازسازی موانع قدیمی و بی ارزش و جایگزین کردن آن با دیواری جدید است.
ترامپ ادامه داد: مشکل اینجاست که کینه ورزان می گویند این یک دیوار جدید نیست، بلکه دیواری بازسازی شده است. (این برداشت) اشتباه است و ما باید در جایی که بیش از همه مورد نیاز است، (دیوار) بسازیم.
ترامپ در توییت دیگری افزود: همچنین، کار فوق العاده ای صرفا در زمینه نوسازی - مرمت دیوارهای موجود که شرایط بدی دارند و موثر نیستند، و همچنین رساندن آنها به سطح استاندارد بسیار بالا، انجام می شود.
ترامپ پس از انتشار گزارشی در بلومبرگ، دست به توییت شد. در گزارش بلومبرگ عنوان شده که تقریبا 1.7 مایل از حصار موجود در مرز آمریکا - مکزیک از زمان اعلام وضعیت فوق العاده ملی در آمریکا، تکمیل شده است.
ترامپ پیشتر در سال جاری در آمریکا وضعیت فوق العاده ملی اعلام کرد تا پس از شکست در جلب موافقت کنگره برای اختصاص بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی، مبالغ مالی مضاعفی را برای پروژه مدنظر خود به دست آورد.
همچنین به موجب دادخواستی که به تازگی تنظیم شده، مساله توقف ساخت و ساز در امتداد مرز آمریکا - مکزیک به منظور محافظت از گونه های در معرض خطر جانوری، درخواست شده است.
در این دادخواست، ترامپ به اختصاص غیرقانونی وجوهات مالی برای این پروژه متهم شده است، به جای آنکه از روش های سنتی برای تامین مالی طرح های اولویت دار قانونی از کنگره اقدام کند.
ترامپ پیشتر «مارک مورگان» رئیس گشت مرزی ایالات متحده در دولت قبلی این کشور را به عنوان رئیس جدید سازمان مهاجرت و گمرک آمریکا انتخاب کرد. ترامپ با انتخاب مورگان، درصدد تشدید سیاست سختگیرانه مهاجرتی خود در مرز جنوبی آمریکا برآمده است.
مورگان در شش ماهه آخر دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری سابق آمریکا، ریاست گشت مرزی این کشور را برعهده داشت و پس از به قدرت رسیدن ترامپ، از این منصب کنار گذاشته شد. وی به طور رسمی از درخواست ترامپ برای احداث دیواری در مرز آمریکا - مکزیک حمایت کرده است.
ترامپ از زمان کارزار انتخاباتی آمریکا در سال 2016 و پس از آن بر احداث دیوار مرزی به منظور جلوگیری از ورود مهاجران به کشورش پافشاری کرده است.
دموکرات ها می گویند، احداث این دیوار، هدر دادن پول مالیات دهندگان است و مناقشه بر سر تامین این بودجه، به تعطیلی 35 روزه دولت آمریکا از اواخر سال گذشته میلادی تا اوایل سال جاری میلادی منجر شد.
شبد**اروپام**9109**

انتهای پیام /*