عکسهای شاخص خبری در تهران نقش‌برجسته شود

1397/02/23 - 08:55:00 ب.ظ
عکسهای شاخص خبری در تهران نقش‌برجسته شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، احمد مسجد جامعی شامگاه یکشنبه در مراسم دومین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعاتی ایران با اشاره به ضرورت نمایش عکسهای خبری برای عموم جامعه گفت: پیشنهاد می کنم سازمان زیباسازی شهرداری تهران، عکسهای شاخص خبری همچون تصویر نوجوان رزمنده اثر آلفرد یعقوب زاده که برای ایرانیان به عنوان نماد دفاع مقدس شناخته شده است را در سطح شهر به صورت نقش برجسته کار کند تا مردم روزانه از دیدن آنها بهره مند شوند.
وی با گرامی‌داشت یاد عباس عطار، شاهرخ حاتمی و منوچهر یگانه دوست، بزرگان عکاسی مطبوعاتی ایران را افتخاری برای جامعه مطبوعاتی و هنری ایران دانست.
مسجدجامعی افزود: عکاسی خبری بدون شک جزء مشاغل سخت است و ما با همکاری شهرداری تهران در تلاشیم که رفت و آمد عکاسان خبری و خبرنگاران را در فضای شهر تسهیل کنیم.
رییس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی نیز در این مراسم با اشاره به استقبال و گسترش فیلم خبری در رسانه های ایران از احتمال اضافه شدن بخش فیلم خبری به دیگر بخش های نشان عکس سال مطبوعاتی در آینده خبر داد.
حمید فروتن، ایده اصلی برگزاری دومین دوره نشان عکس مطبوعاتی ایران را برگرفته از جایزه جهانی «ورلد پرس فوتو» (بنیاد عکس مطبوعات جهان) عنوان کرد و افزود: در شورای سیاستگذاری انجمن عکاسان مطبوعات تلاش کردیم یک جایزه ایرانی با شاخصه های بین المللی برگزار کنیم و در آینده به دنبال گسترش فرا منطقه ای این جایزه هستیم.
وی هدف این جایزه را ایجاد انگیزه پیشرفت در میان نسل جوان برشمرد و گفت: ایجاد انگیزه و پویایی در میان عکاسان مطبوعاتی با هدف ارتقای سطح عکاسی مطبوعاتی از ضرورت های برگزاری این مسابقه است.
در این مراسم محمد حسین حیدری، رییس انجمن عکاسان دفاع مقدس به همراه محمد صیاد و محمد اسلامی راد عکاسان پیشکسوت به ترتیب در مورد عکاسان درگذشته سال پیش؛ منوچهر یگانه دوست، شاهرخ حاتمی و عباس عطار خاطراتی برای حضار بیان کردند.

**عکس‌های مطبوعاتی برتر سال
به گزارش ایرنا، نامزدهای بخش تک عکس محیط زیست مجتبی اسماعیل زاد هادی دهقانپور و کیوان جعفری بودند که براساس رای هیات داوران دومین دوره اعطای نشان عکس سال مطبوعات ایران، این نشان به مجتبی اسماعیل زاد تعلق گرفت.
نامزدهای بخش مجموعه عکس محیط زیست مهدی پدرامخو، حسن غفاری و سینا یعقوب پور بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی را پدرامخو دریافت کرد.
نامزدهای بخش تک عکس خبری سید محمود حسینی احمد معینی جم و یلدا معیری بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی به معیری رسید.
نامزدهای بخش مجموعه عکس خبری حسین ولایتی، بهنام صحوی و مهدی زرگر بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی را ولایتی دریافت کرد.
نامزدهای بخش تک عکس مستند اجتماعی سمیه فرضی، محسن کابلی و علی اصغر یوسفی بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی به فرضی اختصاص یافت.
نامزدهای بخش مجموعه عکس مستند اجتماعی سحر فعله گری، محمد بقال اصغری و حسن غفاری بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی را فعله گری دریافت کرد.
نامزدهای بخش تک عکس ورزشی جاوید نیکپور، مهدی بلوریان و پیام ثانی بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی به نیکپور رسید.
تنها نامزد بخش مجموعه عکس ورزشی آریا جعفری بود که نشان عکس سال مطبوعاتی را دریافت کرد.
نامزدهای بخش تک عکس پرتره هم مقداد مددی، محسن کابلی و احمد معینی جم بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی به مددی تعلق گرفت.
نامزدهای بخش مجموعه عکس پرتره نیز اصغر خمسه، روح الله وحدتی و مونا هوبه فکر جم بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی را خمسه دریافت کرد.
نامزدهای بخش مالتی مدیا روح الله وحدتی و ابوالفضل نسایی بودند که نشان عکس سال مطبوعاتی به نسایی رسید.
فراهنگ**9031**1055

انتهای پیام /*