بخش سی تی اسکن بیمارستان مهاباد امسال به بهره برداری می رسد

1397/09/26 - 03:29:00 ق.ظ
بخش سی تی اسکن بیمارستان مهاباد امسال به بهره برداری می رسد

سامرند مرزنگ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش سی تی اسکن جدید این بیمارستان با هدف افزایش فضای فیزیکی، رضایت مندی مراجعان و ارائه خدمات سریع تر با رعایت اصول و استانداردهای کامل مهندسی هم اکنون در حال احداث است.
وی ادامه داد: این بخش دارای سالن انتظار، اتاق گانتری، اتاق کنترل گانتری، رختکن بیماران، ریکاوری، اتاق دستگاه UPS و محل رفاهی پرسنل است.
وی با بیان اینکه 20 میلیارد ریال برای احداث این مرکز تخصیص یافته است، اضافه کرد: فضای فعلی این بخش دارای 240 مترمربع مساحت است که با اتمام آن می توان شمار بیشتری از مراجعان را در این بخش پذیرش کرد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد تعداد مراجعان سرپایی به بخش فعلی سی تی اسکن بیمارستان مهاباد را به طور متوسط هر ماه بیش از یک هزار و 800 نفر و روزانه 65 نفر عنوان کرد و گفت: در مواقع بحرانی یا افزایش مراجعه شهروندان از جمله دیگر بیماران شهرهای همجوار خدمات دهی به مراجعان به کندی صورت می گرفت که با راه اندازی بخش جدید این مشکل مرتفع خواهد شد.
به گزارش ایرنا، فضای قبلی بخش سی تی اسکن بیمارستان مهاباد 80 مترمربع مساحت داشت که قادر به پاسخگویی همه نیازهای شهروندان جنوب آذربایجان غربی نبود که با موافقت رییس دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونت درمان، مجوز ساخت این بخش جدید گرفته شد.
سی‌تی اِسکَن، روشی نوین است که در علوم تشخیصی در فیزیک پزشکی کاربرد تحقیقاتی و درمانی فراوانی دارد.
در این روش، کالبد انسان یا دیگر جانوران به صورت لایه‌ به‌ لایه برانداز (اسکن) می‌شود و براین اساس بخش‌ های درونی بدن نیز برای پزشکان قابل رویت می شود.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و دارای یک بیمارستان، 65 خانه بهداشت، 9 مرکز سلامت روستایی، پنج مرکز شهری و بیش از 200 مطب خصوصی است.
9903/2093

انتهای پیام /*