فرمانده انتظامی بوشهر:اصناف برای جلب اعتماد و اطمینان مردم تلاش کنند

1396/07/20 - 10:51:00 ق.ظ
فرمانده انتظامی بوشهر:اصناف برای جلب اعتماد و اطمینان مردم تلاش کنند

به گزارش ایرنا، سردار خلیل واعظی روز پنجشنبه در همایش "پلیس، امنیت و اصناف " در بوشهر افزود: اسم پلیس و اصناف، برای هر کسی امنیت، دین صداقت و صفا، اعتماد، اطمینان و امانت داری به ذهن خطور می کند و همین موضوع مسئولیت این دو بخش را سنگین تر کرده است.
وی بیان کرد: مثل گذشته ها که اصناف مورد اعتماد، وکیل و پرچم دین مردم بودند، امروز هم اصناف و بازاریان مورد اعتماد مردم هستند.
واعظی با بیان اینکه در گذشته همیشه در کنار تجارتخانه و بازارها مسجد بوده است گفت: تربیت اخلاق و دین خیلی برای بازاریان مسئله ای حائز اهمیت است و آنها باید برای تداوم ایفای نقش تاثیرگذار در امنیت و اجتماع این رویه را تداوم ببخشند.
وی افزود: ما باید در زمینه های اقتصادی و فرهنگی فعالیت های خود را بیشتر کنیم و این 2 زمینه جایی است که گذشته در اختیار شما بوده و امروز هم شما باید خوب کار کنید.
واعظی بیان کرد: نظمی که شایسته امروز بازار باید باشد اندکی کمرنگ تر شده و همه ما باید کار کنیم تا در این بخش به یک وضعیت ایده آل برسیم.
وی گفت: پیشگیری اجتماعی، بیشتر آن برعهده سازمان ها و نهادهای غیر از نیروی انتظامی است و پیشگیری انتظامی را هرکسی در خانواده خودش یا هر کسی در سازمان خودش می تواند انجام دهد که این زمینه بازاریان نیز می توانند یار و کمک رسان باشند.
واعظی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: توجه به دین و آموزه های دینی بیشتر از گذشته مورد نیاز است و این حجمی که امروز با استفاده از رسانه های جدید در فضای مجازی علیه تاریخ و فرهنگ ما انجام می شود در گذشته نبود و این مسئولیت ما را بیشتر و هوشیاری ما مسئولان و مردم را می طلبد.
7212/6043**
خبرنگار: عبدالصمد شهریاری**انتشاردهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*