همصدایی مردم با دولت

1397/02/17 - 09:11:00 ب.ظ
همصدایی مردم با دولت

به گزارش ایرنا، کشف انرژی هسته ای یکی از مهمترین و اثرگذارترین کشف های بشر در طول تاریخ بود که پیوند ناگسستنی آن با علوم در سال های اخیر، کشورها را به فکر فعالیت بیشتر در این بخش مهم برای رسیدن به پیشرفت های فراوان در رشته های گوناگون انداخته است.
تاثیرگذاری فراوان این دانش با تقویت ساختار علوم دیگر، ضرورت فعالیت ایران در این رشته ها را برای رسیدن به پیشرفت های بیشتر، کسب استقلال حداکثری، تامین نیازهای ضروری و آسایش مردم جدی تر از همیشه می کند.
در سال های گذشته و به کمک فکر نخبگان و دانشمندان جوان کشور، ایران به موفقیت های چشمگیری در دانش هسته ای دست یافته که تداوم این تلاش ها در گرو حمایت مداوم مسئولان از این فعالیت ها و همصدایی مردم با دولت در راه استیفای حقوق هسته ای ایران در جوامع بین المللی است.
طبیعی است که کشورهای زورگو و استکباری که هدفی جز استثمار و به بردگی کشاندن ملت های دیگر به خصوص جوامع جهان سوم ندارند، از پیشرفت ایران در هراس بوده و اجازه ندهند مردم این کشور بدون اتکا به آنان در دانش پایه ای و بنیادین چون انرژی هسته ای رتبه های پیشرفت و ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند.
گروه های گوناگون مردم استان گلستان همنوا با ملت ایران با قدردانی و تحسین خدمات و اقدام های سال های اخیر دولت و نظام در راه کسب توفیق در دانش هسته ای، تداوم مسیر در پیش گرفته شده را خواستار شده و از دولت می خواهند در مسیر گرفتن حقوق هسته ای ایران در مجامع بین المللی عقب نشینی نکند.
دانشجوی دکترای رشته کشاورزی در گرگان گفت: دشمنان می کوشند با وارد کردن اتهامات بی پایه و اساس کشورهای دیگر را علیه ایران تحریک کنند تا مانع از رسیدن ملت ما به یکی از حقوق مسلم در مسیر پیشرفت شوند.
مهدی بشارتی اظهار کرد: متاسفانه در این مسیر برخی افراد در داخل کشور نیز تحت تاثیر قرار گرفته و صدای دشمنان را تکرار کرده و مردان حوزه دیپلماسی به عنوان یکی از ارکان مهم تقویت بخش هسته ای کشور را مورد هجمه قرار داده و آنها را تخریب می کنند.
وی بیان کرد: حمله به خودروی وزیر امور خارجه در یکی از دانشگاه های تهران که هفته گذشته رخ داد، نمونه ای از این اقدامات بود که متاسفانه ناشی از بی تدبیری و نبود اطلاع کافی این دانشجویان از تلاش های دولت برای استیفای حقوق هسته ای است.
این دانشجو اضافه کرد: کاربردهای فراوان انرژی هسته ای در رشته های گوناگون مانند بخش کشاورزی ضرورت توسعه و گسترش آن در کشور را بیشتر می کند و در سال های اخیر این علم در راستای تقویت کشاورزی به کار گرفته شده و نتایج حاصل از آن مشکلات ریشه ای این بخش را برطرف کرده است.
یک شهروندان گرگانی هم گفت: سال ها پس از پایان روزهای سخت کشور و گذر از اتفاقات تلخی مانند بحران های داخلی و جنگ تحمیلی؛ ایران شرایط مطلوب و مناسبی پیدا کرده و در کنار آرامش برآمده از تقویت ساختارها و سیاست های داخلی رسیدن به پیشرفت در علوم گوناگون به خصوص دانش هسته ای به برنامه اصلی و مهم مسئولان و مطالبه مردم تبدیل شده است، هر چند دشمنان مشکل تراشی می کنند.
زمان محمودی اظهار کرد: برخلاف آنچه کشورهای استکباری می اندیشند، ایران هدفی جز استفاده صلح آمیز از دانش هسته ای ندارد و می خواهد با اتکا به آن در علوم گوناگون پیشرفت کرده و از طریق آن به گسترش صنایع جدید و مورد نیاز برای تامین زندگی مردم بپردازد.
وی زمزمه های لغو برجام از طرف آمریکا را بازی جدید این کشور برای شانه خالی کردن از تعهدات خود بیان کرد و در ادامه بدعهدی های همیشگی اش دانست و گفت: این کشور به جای آنکه ایران را در مسیر رسیدن به دانش صلح آمیز هسته ای محدود کند، صراحتا اعلام نماید چه تعداد بمب هسته ای تولید کرده و اینکه تا کی جهان را همواره نگران هیروشیما و ناکازاکی دیگری می کند.
این راننده تاکسی در گرگان بیان کرد: به اعتراف بسیاری از کارشناسان اروپایی، ایران تاکنون هیچ تخلف و تخطی از برجام نداشته و همه فعالیت های هسته ای ایران بارها توسط کارشناسان سازمان انرژی اتمی رصد شده و در راستای توسعه دانش پاک هسته ای و استفاده صلح آمیز از آن است.
وی بیان کرد: برجام توافق ایران با آمریکا نیست که این کشور خودسرانه هر تصمیمی برای لغو آن بگیرد، برجام توافق و تعهد چند کشور است که باید به آن پایبند بود و تاکنون نیز این چنین بوده است.
این شهروند ادامه داد: مردم ایران با درک بالای سیاسی و چشم امید به آینده روشن کشور از تصمیمات دولت در راستای اجرای کامل برجام و تقویت ساختار انرژی پاک هسته ای و استفاده از آن در توسعه فعالیت های مختلف اقتصادی، پزشکی و کشاورزی دفاع خواهد کرد.
معاون اداره کل ورزش و جوانان گلستان هم به خبرنگار ایرنا گفت: آینده کشور و تامین زندگی سالم و آرام برای همه مردم و به خصوص جوانان در گرو تامین نیازهای ضروری بدون اتکا به بیگانگان است که پیشرفت در علوم هسته ای، رسیدن به این اهداف را تضمین خواهد کرد.
حسن بالو اظهار کرد: مردم ایران دانش هسته ای را تضمینی برای آینده مملو از پیشرفت و توسعه کشور می دانند و مقابل زیاده خواهی آمریکا از دولت و مردان دیپلماسی خود به طور کامل و تمام قد حمایت خواهند کرد.
وی بیان کرد: مادام که مردم ایران از توافق برجام و سیاست های دولت در این زمینه حمایت کنند، دشمنان کوچکترین تردیدی در ادامه حفظ برجام نداشته و خیال باطل افزایش فشارها بر ملت ایران را در سر پرورش ندهند.
/1648/3091/1042

انتهای پیام /*