دشمنی آمریکا با مردم ایران منافع واشنگتن را تضعیف می کند

1397/08/15 - 08:56:00 ق.ظ
دشمنی آمریکا با مردم ایران منافع واشنگتن را تضعیف می کند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این تارنمای آمریکایی افزود: قوه های مجریه و قانونگذاری آمریکا زمانی در تلاش بودند با تسلط بلند مدت آمریکا بر سیستم مالی بین المللی کشورها، موسسات و سازمان های منتخب خود را هدف قرار دهند. این حرکت از نظر سیاسی راحت است و از خطرات آشکار ناشی از اقدام نظامی دوری می کند.
نشنال اینترست ادامه داد: دولت ترامپ شاید از این پشیمان شود که تحریم های نفتی و بانکی را در 5 نوامبر (14 آبان)علیه ایران دوباره اعمال کرد، برغم این حقیقت که ایران همچنان متعهد به توافق هسته ای 2015 است.
دیروز مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا برغم موج مخالفت های جهانی و آرای نهادهای بین المللی با تحریم های ضد ایرانی، اقدامات یکجانبه واشنگتن علیه ملت ایران را به صورت رسمی تشریح کرد.
این نشریه در ادامه به این موضوع اشاره می کند که تشخیص هدف تحریم ها بین محقق کردن وعده انتخاباتی ترامپ و تضعیف وضعیت مالی مردم ایران، کار دشواری است.
نشنال اینترست خاطر نشان کرد: آنهایی که (در تحریم ها) بیشتر آسیب خواهند دید، مردمی هستند که پمپئو مدعی حمایت از آنهاست. با توجه به طرح ممنوعیت مسافرتی دولت آمریکا که بر روی ایرانی ها و بستگان آمریکایی آنها تاثیر می گذارد، این ادعا پوچ است. درحالیکه مبادلات انسان دوستانه قرار است معاف از تحریم ها باشد، دولت ترامپ حتی در مورد چگونگی ادامه واردات داروهای نجات بخش از اروپا توسط ایرانی ها شفاف سازی نکرده است.
این نشریه همچنین به تظاهرات گسترده تر و پرشورتر از همیشه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اشاره می کند و می نویسد: اگر مردم و دولت ایران مخالف آمریکا شوند و به دنبال تقویت روابط با قدرت های رو به رشد آسیایی باشند، این یک شکست بزرگ راهبردی برای واشنگتن است. ایران با بیش از هشتاد میلیون جمعیت دارای افراد تحصیل کرده زیاد و یک اقتصاد متنوع، هدف بلند مدت خیلی بهتری نسبت به اکثر رقبای منطقه ای خود است. دشمنی با مردم ایران و تضعیف وضع اقتصادی آنها برای جستجوی غیر محتمل یک "توافق بهتر"، منافع ملی و ارزش های آمریکا را تضعیف خواهد کرد.
اروپام**3234**1485

انتهای پیام /*