چهار نمایشگاه عرضه کالا تا پایان سال در سمنان برپا می شود

1397/10/17 - 09:54:00 ق.ظ
چهار نمایشگاه عرضه کالا تا پایان سال در سمنان برپا می شود

به گزارش ایرنا، سید عباس دانایی روز دوشنبه در پانزدهمین نشست ستاد تنظیم بازار و کمیسیون تعزیرات حکومتی شهرستان سمنان در سالن جلسات فرمانداری، افزود: در مدت زمان باقی مانده تا پایان سال 97 نمایشگاه هایی در زمینه مواد غذایی، لوازم خانگی، دستاوردهای 40 ساله انقلاب در استان و عرضه و فروش کالای ایرانی در بخش اقتصادی، نمایشگاه گل و گیاه برپا می شود.
وی ادامه داد: بیست و پنجم دی و هشتم، پازدهم و بیست و سوم بهمن، زمان های برنامه ریزی شده برای برگزاری نمایشگاه ها در محل نمایشگاه بین المللی سمنان است.
دانایی با بیان این که قیمت زمین و مسکن در سمنان بی رویه و بی ضابطه در سمنان افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: ستاد تنظیم بازار و کمیسیون تعزیرات حکومتی به صورت جدی به منظور ضابطه مند کردن و ساماندهی بازار آشفته زمین، مسکن و مستقلات این شهرستان ورود پیدا می کند.
فرماندار سمنان با اشاره به قرارداشتن در آستانه گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: برنامه هایی دهه فجر انقلاب اسلامی امسال باید بازگوکننده دستاوردها و امیدبخش برای جامعه باشد.
وی با اشاره به اعلام وزارت جهاد کشاوزی در خصوص وارادات 300 تن گوشت منجمد قرمز، بیان کرد: تامین گوشت منجمد به صورت روزانه بر اساس نیاز شهرستان سمنان برای آرامیش بازار در دستور کار قرار دارد، سهم این شهرستان از سوی دستگاه های متولی 14 تن اعلام شده است.
وی با تاکید بر لزوم پیگیری تامین سهمیه گوشت شهرستان سمنا،ن خاطر نشان کرد: گوشت منجمد گوساله با نرخ مصوب 290 هزار ریال به میزان چهار تن در 2 مرحله به صورت هفتگی در فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی پروتئینی در شهرستان سمنان توزیع می شود.
فرماندار سمنان با بیان این که بیشترین فراوانی تخلفات مربوط به صنف لوازم یدکی خودرو و مواد پروتئینی است، خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار و 400 تخلف در 15 هزار بازرسی در 9 ماهه سال 97 ثبت و 830 پرونده برای آن تخلفات تشکیل شده است .
به گزارش ایرنا، در این نشست درباره آخرین وضعیت تولید و نرخ گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ، افزایش نظارت بر واحدهای صنفی به منظور کاهش تخلفات بحث و تبادل نظر شد و فراهم کردن مشارکت واحدهای صنفی بومی در نمایشگاه، تجلیل از واحدهای صنفی فاقد تخلف، تشکیل جلسه کارشناسی واقعیت سنجی وضعیت بازار مسکن، پیگیری تامین نهاده های دامی از مصوبات این نشست بود.
7342/6103

انتهای پیام /*