مراسم رحلت جانگداز رسول اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) در آتن

1397/08/17 - 09:47:00 ب.ظ
مراسم رحلت جانگداز رسول اکرم(ص) و شهادت امام رضا(ع) در آتن

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، این مراسم با حضور جمعی از دانشجویان،'مجید مطلبی شبستری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در یونان، ایرانیان مقیم، کارکنان نمایندگی های کشورمان به همراه خانواده هایشان برگزار شد.
رایزن فرهنگی سفارت ایران در این مراسم گفت: پیام آور رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) از طرف خداوند متعال به عنوان پیامبر خاتم برگزیده گردیده و در این راه تمام تلاش های خود را برای هدایت بشریت به سوی سعادت و کمال بکار گرفت.
علی محمد حلمی در ادامه، تصریح کرد: پیام اکرم(ص) در این راه تمام مشکلات را به جان خرید و متحمل سختی های فراوانی گردید تا به یاری خداوند متعال دوران جهالت را به دوران معنوی مبدل کند و جهل از جاهلان بزدایید و انسان را به راهی که خداوند از وی خواسته بود، هدایت کند.
حلمی سپس ضمن تسلیت رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت غریبانه امام رضا(ع) نیز گفت: امامان معصوم ( ع) به عنوان امامت بعد از ولایت در ادامه راه جدشان رسول خدا زحمات فراوانی را متحمل و با مصائب فراوانی روبرو شدند زیرا ریشه های باقی مانده از جهل و جهالت همچنان در راه اجرای عدالت الهی مشکلات ایجاد می کردند.
رایزن کشورمان در ادامه با اشاره به شهادت مظلومانه امام رضا(ع) گفت: مامون عباسی به رغم ظاهر سازی های خود و انتخاب امام رضا(ع) با بی رحیمی کامل و برای جلوگیری از روشنگری های امام رضا(ع) را مسموم کرد تا بدین روش مانع رسیدن ندای حق و جوهریه دین اسلام به مردم گردد.
همچنین در این مراسم حاضران به عزاداری و مرثیه سرایی پرداخته و در سوگ رحلت جانگداز رسول خدا اشک ماتم ریختند.
شبد**اروپام**462*1379

انتهای پیام /*