جمعی از اعضای کنگره نمایندگان اسپانیا به قدس اشغالی می روند

1396/10/22 - 11:24:00 ب.ظ
جمعی از اعضای کنگره نمایندگان اسپانیا به قدس اشغالی می روند

به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری افه ، هدف اصلی‌ این نمایندگان احزاب اسپانیایی ، تقاضا از مادرید و اتحادیه اروپا برای دست به کار شدن به نفع فلسطین است .
بر اساس این گزارش، تمامی نمایندگان یادشده عضو گروه دوستی با فلسطین هستند و در جریان بازدید خود با «محمود عباس» رئیس تشکیلات فلسطینی و« ریاض المالکی» وزیر خارجه این تشکیلات دیدار و گفت و گو خواهند داشت .
نمایندگان احزاب اسپانیادر طول سفر یک هفته ای به سرزمین های اشغالی فلسطین از شهرهای الخلیل ، نابلس ، رام الله و قدس بازدید خواهند کرد.
«پابلو بوستیندوی» سخنگوی حوزه خارجی حزب پودموس اسپانیا در نشستی با خبرنگاران گفت که علاوه بر نشست هایی با مقام های فلسطینی ، نمایندگان اسپانیایی امیدوارند که بتوانند ملاقات هایی‌ را با سازمان های خانواده های اسیران ، سازمان های زنان و سازمان های حقوق بشر در فلسطین داشته باشند .
به گفته بوستیندوی، ایده و محرک اصلی برای رفتن به سرزمین های اشغالی فلسطین اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اعلام قدس ه عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت این کشور به این شهر است .
«انریک باتالر» نماینده حزب کومپرومیس نیز بر ضرورت به رسمیت شناختن دولت و کشور مستقل فلسطین از سوی دولت اسپانیا تاکید کرد.
شبد**اروپام *5*491**1010
انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*