2 محموله آهن آلات قاچاق در مرز سومار کشف شد

1397/09/10 - 11:01:00 ق.ظ
2 محموله آهن آلات قاچاق در مرز سومار کشف شد

شهرام شیر نسب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کالای کشف شده شامل 12عدد لوله آهنی 80 اینچ به وزن 26 تن است که قاچاقچیان قصد داشتند بدون اسناد مثبته گمرکی موضوع ماده 117قانون امورگمرکی آن را به کشور عراق صادر نمایند که با هوشیاری ماموران گمرک سومار پس از بازرسی فیزیکی کشف شد.
وی اظهار داشت: در همین راستا به استناد ماده 113 قانون امور گمرکی و قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، ماموران گمرکی این 2 محموله کالا را از مصادیق محرز قاچاق تلقی کردند.
مدیر گمرک بازارچه مرزی سومار بیان کرد: ماموران گمرک سومار پس از کشف این کالای قاچاق، نسبت به توقیف کامیون و تشکیل پرونده برای متخلفان اقدام کردند و پرونده این افراد برای سیر مراحل قضایی و صدور حکم نهایی به دستگاه قضا ارسال شد.
مرز سومار نزدیک ترین مرز کشورمان به بغداد محسوب می شود که کمترین فاصله را به کربلای معلا و استان های جنوبی عراق دارد.
بخش سومار در فاصله 90 کیلومتری شهر قصرشیرین دارای 2 شهر سومار و نفت شهر و 13 روستاست و با عراق 86 کیلومتر مرز مشترک دارد.
بازارچه مرزی سومار در فاصله پنج کیلومتری شهر مرزی سومار قرار دارد و در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مندلی از توابع فرمانداری بلدروز است.
بازارچه مرزی سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاهتر کرده است و اکنون عمده کالاها از این معبر به استان های شرقی عراق صادر می شود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت دارای 186 کیلومتر مرز با عراق و 2 مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است.
3012/8066

انتهای پیام /*