تحقق درآمدها در مرحله عبور از شرایط سخت تاثیرگذار است

1398/02/26 - 09:59:00 ق.ظ
تحقق درآمدها در مرحله عبور از شرایط سخت  تاثیرگذار است

به گزارش ایرنا، علی کاظمی باباحیدری روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی استان برای تحقق کامل درآمدهای استانی و همچنین جذب اعتبارات ملی تلاش کنند.
وی افزود: در بودجه سال 1398 نکات مهمی از جمله توجه ویژه ای به آموزش و پرورش مورد تاکید قرار گرفته است.
کاظمی باباحیدری تصریح کرد: سرانه گازرسانی روستایی در کشور به ازای هر منزل مسکونی 120 میلیارد ریال برآورد شده است و این در حالی است که این میزان در مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری به 150 تا 200 میلیون ریال می رسد.
وی همچنین با اشاره به حجم بالای خروجی آب از سد زاینده رود یادآور شد: این میزان خروج امکان ایجاد مشکل کم آبی را به دنبال دارد که این مساله باید از طریق مسئولان وزارت نیرو و مدیران در سطح ملی بررسی شود.
نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در بودجه سال 1398 به بسترهای مطلوبی به خصوص در بخش آبخیزداری و آبرسانی روستایی توجه شده است.
خدیجه ربیعی فرادنبه تاکید کرد: ذخیره منابع آبی و جلوگیری از هدررفت آن باید به طور خاص مورد توجه مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در سطح ملی و استانی باشد.
وی افزود: مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری به همراه مدیریت استان برای تخصیص سهم بیشتری از اعتبارات ملی به این استان رایزنی خواهند کرد.
ربیعی فرادنبه تصریح کرد: هم اینک برخی مدارس چهارمحال و بختیاری با مشکل پرداخت هزینه های انرژی مواجه هستند و متاسفانه گاهی انشعاب آب، برق و یا گاز مربوط به برخی مدارس چهارمحال و بختیاری قطع شده است که این موضوع زیبنده نیست.
ربیعی فرادنبه اظهار داشت: توجه ویژه به استفاده از انرژی های نو و خورشیدی با هدف افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در چهارمحال و بختیاری ضرورت دارد.
به گزارش ایرنا، براساس قانون بودجه 1398 واحدهای آموزشی دولتی آموزش و پرورش از پرداخت هزینه های آب، برق و گاز در صورت رعایت الگوی مصرف معاف هستند.
سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی از سوی وزارتخانه های آموزش و پرورش، نفت و نیرو حداکثر تا 3 ماه دیگر ابلاغ و اجرایی می شود.
هم اینک مدارس چهارمحال و بختیاری 26 میلیارد ریال بابت مصرف گاز به شرگت گاز استان بدهکارند.
اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با کلیات اجرایی 5 طرح در زمینه های فضای سبز، پرورش شترمرغ، پرورش دام سبک و آرامستان جدید شهر طاقانک از توابع شهرستان شهرکرد موافقت کردند.
7362/2097

انتهای پیام /*